• رصد فضای مجازی؛
    همزمان با اپیدمی کرونا در سراسرجهان، تصاویر و فیلم‌های متعددی از توحش در حمله به فروشگاه‌ها و درماندگی سیستم پزشکی و بهداشتی کشورهای اروپایی و آمریکایی منتشر شد این در حالی است که نه تنها چنین رفتاری از سوی مردم ایران سرنزد بلکه جهان شاهد اقتدار ایران در مدیریت کرونا با ساخت کیتهای آزمایشگاهی و تشخیص سریع، اطلاع رسانی شفاف، ایجاد تخت‌های چندهزارنفری بیمارستانی توسط نیروهای مسلح، طرح ملی غربالگری با کمک بسیج، سیستم درمانی کارآمد و تلاش روزانه نیروهای جهادی و بسیجی بود تا جایی که مجموع این اتفاقات حیرت سازمان بهداشت جهانی را به همراه داشت.

تازه ها

اخبار ويژه ایران

رزمایش دفاع بیولوژیک با هشتک ایران قوی و رزمایش سلامت در اردبیل برگزار شد؛
رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز بصورت گسترده و با شرکت بیش از یک هزار نیروی بسیجی و پاسدار با گندزدایی و ضدعفونی معابر اصلی شهر و توزیع اقلام ضدعفونی و ماسک در سراسر استان اردبیل بصورت گسترده برگزار شد.
به بهانه «یوم الله 12 فروردین» منتشر شد؛
رابطه میان جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی از جمله مباحث نظری است که از پیش از شکل‌گیری این نظام سیاسی همواره مطرح بوده و به دلیل عمق محتوایی و نظری آن بعید به نظر می‌رسد به راحتی از فضای بحث‌ها و شبهات سیاسی رخت بربندد.
کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا:
کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سومین اطلاعیه خود آورده است: پلیس به عنوان ضابط قوه قضائیه موظف به اعمال قانون در مورد آن بخش از افرادی است که به هر دلیل به توصیه ها توجه ننموده و با خطر انداختن سلامت مردم در مسیر مدیریت و پیشگیری اخلال ایجاد می نمایند.
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای؛
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با تبریک روز پاسدار، تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی عرصه های دفاعی، مردم‌یاری و سازندگی کشور خوش درخشیده است.
گفت‌و‌گوی "دانا" با دکتر متولیان مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور
گفت‌و‌گوی ویدیویی "دانا" با دکتر متولیان مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور به بیان جزئیات این خبر خوب برای بیماران کرونایی پرداخته است. این آزمایشگاه که به صورت سیار است قابلیت تست کرونا از ٤٠٠ نفر در روز را دارد
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اظهارات آمریکایی‌ها برای کمک به ملت ایران چیزی جز یک فریب و دروغ نیست، تاکید کرد: به آنها می‌گویم که اگر ملت آمریکا نیازی به کمک دارد، آماده این کار هستیم، اما ما نیازی به کمک آنها نداریم.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۲۰۶ مورد جدید بیماری کرونا در کشور خبر داد و اعلام کرد: تاکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
رئیس فدراسیون شنا شیرجه و واتر پلو در اردبیل:
محسن رضوانی استان اردبیل را در رشته شنا جزء هیات های برتر و فعال کشور دانست.
گزارشی از حال و هوای این روزهای کرونای اردبیل؛
درحالی که 6 روز از عید سال1399 می گذرد، هنوز بسیاری از استان های کشور با وضعیت بحرانی شیوع کرونا ویروس همچون سایر کشورهای سراسر دنیا درگیر هستند، استان اردبیل نیز با شرایط کنونی که دارد بحرانی تر از هر روز، روزهای سخت خود را طی می کند.
پشتیبانی سپاه از جبهه ملی مقابله با کرونا ادامه دارد؛
از زمان شیوع کرونا در کشور تاکنون، نیروی زمینی سپاه پاسداران با احداث و تجهیز بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف کشور در امدادرسانی و درمان بیماران مبتلا به کرونا به یاری دستگاه‌های دیگر شتافته‌ است.
مدیرعامل بزرگ ترین تولید کننده مرغ خاورمیانه در اردبیل خبرداد؛
مدیرعامل بزرگ ترین تولید کننده مرغ خاورمیانه در اردبیل از فعالیت شبانه روزی 850 نفر در سنگر تولید گوشت سفید و مرغ و طیور کشور خبر داد.
وزیر بهداشت خبرداد؛
توضیحات مهم وزیر بهداشت؛ افزایش احتمالی آمار کرونا از امروز نشان دهنده چه موضوعی خواهد بود؟
گزارش حمید معصومی نژاد از هجوم شبانه ایتالیایی‌ها به فروشگاه‌ها؛
ورود مدیریت شده شهروندان به فروشگاه در ایتالیا و کمبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده در این کشور از جمله مهم ترین بخش های این گزارش است که می توانید در گزارش حمید معصومی نژاد ببینید.
گزارش از دانا؛
سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب و اشاره ایشان به توان کشور در مقابله با کرونا و اینکه «کشور ظرفیّت مقابله‌ی با مسائل و چالشها را در هر سطحی دارا است» با استقبال گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.
رصد فضای مجازی؛
پس از سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری در آمریکا و متهم‌ بودن این کشور درخصوص تولید کرونا، برخی جریانهای مشخص در توییتر به‌صورت هماهنگ هجمه به رهبر انقلاب و بیانات ایشان را ذیل برخی کلیدواژه‌ها کلید زدند

صفحه‌ها