تازه ها

اخبار ويژه اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛
تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامی خود از دو تصمیم مهم مرتبط با نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: از ظرفیت قرارگاه خاتم برای اتمام ۸۱ پروژه مهم عمرانی و زیربنایی در کشور ظرف یکسال آینده و همچنین شروع پروژه‌های جدید استفاده می شود.
استاندار اردبیل خبر داد:
استاندار اردبیل گفت: پروژه های عمرانی نسبت به سنوات گذشته ۷ برابر افزایش یافته است و برای تامین مصالح مورد نیاز این پروژه ها دستگاه های مرتبط هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند.
امام جمعه اردبیل :
امام جمعه اردبیل گفت: حل معضلات اقتصادی ما دو رکن دارد؛ اول، تدبیر دولت و مجلس و الان ملت به مجلس امیدوارتر است تا دولت اگر مجلس اینگونه ایام بگذراند مردم از آن ها مأیوس می شوند.
نائب رئیس مجلس:
نائب رئیس مجلس گفت: انتظار داریم مدیران کل استان اردبیل همچون نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل و استاندار اردبیل طی تماس های مکرر پیگیر مشکلات مردم و استان اردبیل باشند.
در نشست سازمان صمت استان اردبیل با نیکزاد نائب رییس مجلس مطرح شد؛
نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق آمار ۶۵ هزار نفر در استان اردبیل بیکار وجود دارد، گفت: قرار است با برنامه ریزی و ابلاغ سازمان برای ۸ هزار نفر اشتعال آفرینی شود که لازم است برای محقق شدن این وعده ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال جذب شود.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
موسوی گفت: قیمت‌های کنونی در بازار ارز و سکه به هیچ عنوان مورد قبول مردم و مجلس نیست و باید با هر مکانیزمی شکسته شوند.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
موسوی گفت: پس از بحث های تخصصی و هماهنگی با سازمان بورس و اوراق بهادار بزودی ۱۰ میلیون نفر دیگر به جمع دریافت کنندگان سهام عدالت افزوده خواهد شد.
استاندار اردبیل خبرداد:
استاندار اردبیل گفت: بر اساس تفاهم نامه با رئیس سازمان برنامه و بودجه در راستای اهداف جهش تولید، ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های نواحی وشهرک های صنعتی و شهرک گلخانه ای پارس آباد اختصاص یافت.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در خانوارهای شهری نرخ تورم 29.3 درصد و برای خانوارهای روستایی به عدد 31.1 درصد رسیده است.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس :
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: بازار لوازم خانگی عملا از کنترل وزارت صمت خارج شده و یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود. گرانی در کشور بیداد می‌کند و عملاً معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی:
صدیف بدری عضو کمیسیون عمران گفت: مشکلات حوزه مسکن با دستور حل نمی شود و باید یکی از اولویت‌های این روزهای دولت کنترل تورم در بازار مسکن باشد اما دولت موضوع مسکن را رها کرده است؛ نظارت و کنترل قیمت ها از وظایف دولت است که دولت این وظیفه را رها کرده است.
نماینده مردم مشگین شهر:
نماینده مردم مشگین شهر گفت: یکی از مهم ترین موانع سرمایه گذاری و اشتغال بروکراسی سنگین و منسوخ اداری است.
صنایع تبدیلی مغان در مسیر توسعه؛
با وجود منابع غني كشاورزي و توليد سالانه انواع محصولات زراعي و باغي در شهرستان اصلاندوز مغان، عمده اين توليدات به صورت خام و به دست دلالان به فروش مي‌رسند كه لازم است براي ايجاد ارزش افزوده در بخش كشاورزان، صنايع تكميلي و تبديلي در اين راستا ايجاد شوند.
معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل خبر داد:
ندایی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: قاچاق کالا در این استان ناچیز بوده و موارد محدود هم بیشتر مربوط به موادمخدر می‌باشد.

صفحه‌ها

گزارش ويژه