تازه ها

اخبار ويژه بین الملل

صفحه نخست روزنامه‌های ۱۷ آذر؛
مبادله زندانیان ایران و آمریکا؛ جریان دانشجویی پای مبارزه با فساد بیاید؛ روحانی کشور را متوقف کرده است؛ گرانی بنزین نتیجه‌ای جز تورم ندارد و فرار آسان و قانونی از مالیات؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
در گفتگو با دارنده جایزه جشنواره فیلم روح آسیای ژاپن مطرح شد؛
دارنده جایزه جشنواره فیلم روح آسیا در توکیوی ژاپن گفت: ارشاد اسلامی حتی در حد نامه نگاری هم در طول ساخت فیلم "پیرمردها نمی میرند با ما همکاری نکرد.
سردار سلیمانی:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ امروز نسخه حضور مردمی فرزندان ملت ایران در میادین جنگ در قالب بسیج به شکل‌گیری این نهاد در کشورهای دیگر اسلامی بدل شده و ما شاهد باروری این شجره طیبه در سایر بلاد اسلامی هستیم.
آمریکا وزیر ارتباطات را به عنوان عامل قطع اینترنت تحریم کرد؛
بعد از اعمال محدودیت اینترنت توسط شورای امنیت کشور در وزارت کشور به ریاست رحمانی فضلی «شاک» و اعمال این مصوبه توسط وزارت ارتباطات، ایالات متحده آمریکا بدون درنگ محمد جواد آذری جهرمی را به لیست تحریم ها اضافه کرد.
تیم ملی کشورمان در رده بندی جدید فیفا با سقوطی 6 پله ای در رده 33 جهان و دوم آسیا ایستاد.
در جمع خبرنگاران مطرح شد
سرلشکر باقری با تمجید از فعالیت های صورت گرفته در حوزه فضای مجازی، گفت: خدمات صورت گرفته در آموزش نیروهای بسیجی، در موضوع فضای مجازی، اقدامات گروه های جهادی، محرومیت زدایی، پیشرفت های علمی در رشته های مختلف، اقدامات فرهنگی و امنیتی، سازماندهی گردان های بسیجی برای انواع نبردهای محتمل و همچنین ماموریت های امداد ودرمان در حوادث طبیعی کشور در این نمایشگاه ارائه شد که کارهای ارزشمند و پیشرفت های خوبی مشاهده شد.
دانا درباره ادعای رئیس‌جمهور در مورد نحوه مواجهه پیامبر اکرم(ص) با کفار گزارش می‌دهد؛
حسن روحانی درحالی از وقایع تاریخی صدر اسلامی برای اقناع سازی افکارعمومی با تعابیر، روایت و تفسیرهای خودساخته استفاده می کند که در مناظرات تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از رقیب خود می خواست که مسائل دینی و عقیدتی را وارد سیاست و رقابت انتخاباتی نکند.
سبلان ما گزارش می دهد؛
چند ماه پیش بود که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با درخواست ایران مبنی بر حضور کیانوش رستمی و سعید علی حسینی در مسابقات گزینشی سوئیس را رد و مانع حضور این دو وزنه بردار قهرمان ایرانی به المپیک ۲۰۲۰ شد.
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل در جریان بازدید از پروژه توسعه بیمارستان سبلان اردبیل با بیان اینکه سند توسعه سلامت استان تدوین شده و در مرحله اجراست، گفت: در این سند به مباحث پیشگیری از ابتلای به بیماری ها با اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها توجه جدی شده است.
یادداشت:
کارشناس علوم سیاسی پارس آباد در یادداشتی به کاهش تعهدات برجام از طرف ایران اشاره کرد و نوشت: گام موثر جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات برجام صحفه ای جدید از اختلافات و وخیم تر شدن در اوضاع داخلی ایالات متحده و کنگره را بدنبال خواهد داشت.
رئیس‌جمهور جمهور:
ازرئیس‌جمهور گفت: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، از فردا آغار می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل خبرداد:
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰۰ هزار ورودی گردشگران خارجی از پایانه مرزی بیله سوار وارد کشور شده اند.
رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد:
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : طی 2 ماه، ۱۵ سانتریفیوژ نسل جدید راه اندازی شده که کار بسیار بزرگی است و امروز شاهد راه‌اندازی زنجیره 30 تایی ماشین‌های سانتریفیوژ IR6 هستیم.
یک نماینده موافق با برجام:
یک نماینده موافق با برجام گفت: فرجام برجام مشخص است اما باید توجه داشت که امروز تصویب لوایحی همچون FATF و CFT در مجلس مطرح است که عواقبی جبران ناپذیر به دنبال خواهد داشت از این رو باید به شدت با تصویب آن ها مقابله کرد.
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه گفت :پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است چراکه مجبور شده از سطوح راهبردی به سطح عملیاتی تنزل موقعیت داشته باشد.

صفحه‌ها