تازه ها

پربیننده ترین

1395-12-18 10:31
کد مطلب: 64679
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیله سوار:
خیابان‌های بیله سوار به نام شهدا مزین می‌شود
خیابان های بیله سوار به نام شهدا مزین می شوند
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیله سوار، گفت: تهیه تابلوی جدید همراه با مشخصات شهیدان برای معابر، کوچه و خیابان ها در دستور کار بنیاد شهید قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از  صبح مغان، مسعود طوماری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیله سواردر نشست هماهنگی ترویج فرهنگ ایثارو شهادت گفت: آموزش و پرورش مهمترین و تاثیرگذارترین نهادی است که می تواند به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همت گمارد ؛ چرا که ترویج این فرهنگ یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش است .

وی تاکید کرد : مدیران با طرح و برنامه ، ایده و خلاقیت خود می توانند فرهنگ ناب شهادت را در جامعه ساری و جاری کنند  و به هر مقداری که در جامعه فرهنگ ایثارو شهادت توفیق حاصل شود ؛ به همان میزان از آسیب های اجتماعی کاسته خواهد شد .

طوماری به برنامه های روز شهداء اشاره کرد و افزود: انجام تبلیغات محیطی مناسب با روز بزرگداشت شهداء، دیدار و سرکشی از خانوادهای شهدای با رویکرد بزرگداشت این روز و درج مقالات، وصایا، درج تصاویر شهدای والامقام در رسانه های مکتوب و مجازی، تکریم از مادران و همسران شهدا، برگزاری پیاده روی خانوادگی شهداء، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، همایش مروجین ایثار و شهادت، غرس نهال به نام شهیدان  از جمله برنامه های بزرگداشت روز ۲۲ اسفند است

تهیه تابلوی جدید همراه با مشخصات شهیدان برای معابر، کوچه و خیابان ها، عملیاتی کردن نصب تابلوهای طرح ترافیک ایثارگران در سطح شهر با همكاري شهرداري و پليس راهور شهرستان، مناسب سازی و آسفالت خیابان منتهی به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و انجام اقدامات لازم در خصوص جذب و بکارگیری فرزندان شاهد و ایثارگر ان از جمله مسائل مطرح شده در جلسه بود.

معاون فرمانداری بیله سوار نیز با اشاره به اینکه بزرگداشت شهداء مربوط به روز خاصی نیست گفت: ملت قدر شناس ایران در ایام مختلف سال بویژه دهه‌ی مبارک فجر و میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و مناسبت‌های مختلف همچون هفته بزرگداشت دوران دفاع مقدس به تکریم آرمان‌های شهداء می‌پردازند.

کریم خسروی با بیان اینکه همه مردم ایران وام دار خانواده معظم شهدا هستند گفت: ترویج موثر فرهنگ، ایثار و شهادت به اقدامات ظریف، هنرمندانه و شناخت صحیح از  گروه‌های  هدف اطلاع رسانی نیاز دارد.

وی افزود: نزدیک شدن به روز 22 اسفند که روز ملی شهدا است فرصتی مغتنم برای پرداختن به فرهنگ ناب شهادت و شهدا است و برنامه ریزی همه ادارات در این زمینه بسیار مهم و موثر خواهد بود.

خسروی  از وجود 27 گلزار و 94 مزار شهدا در شهرستان بیله سوار خبر داد و افزود:برخی گلزارهای شهداء نیازمند مرمت هستند و مسیر منتهی به برخی گلزارهای شهدا در روستاها با همکاری بنیاد شهید و دهیاران تسهیل هموار شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل قرارداد پزشکان ، داروخانه ها و مراکز درمانی با بیمه و اشتغال خانواده های شهداء و جانبازان باید در اولویت باشد افزود: داروخانه ها همکاری و تعامل ویژه ای با ایثارگران و جانبازان داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.