تازه ها

پربیننده ترین

1396-04-25 10:13
کد مطلب: 69109
با هدف اصلاح ناهنجاری‌های بدن؛
کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی در گیوی فعال شد
	کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی در گیوی فعال شد
کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی در زمینه بررسی مشکلات و ناهنجاری های حرکتی در شهرستان کوثر فعال شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی در زمینه بررسی مشکلات و ناهنجاری های بدن در شهرستان کوثر فعال شد.

این کانون ظرفیت بالقوه ای برای دانش آموزان و دیگر جوانان و نوجوانان کوثری است که ضمن حفظ تندرستی اندام خود، اوقات فراغت تابستانی خود را نیز در بهترین شرایط در محیطی ورزشی سپری کنند.

کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی با پیگیری های نماینده شهرستان از اواخر سال 95 در شهرستان کوثر فعال شده و امروز نیازمند اطلاع رسانی و همکاری با مراکز بخصوص آموزش و پرورش است.

مدد شفایی، کارشناس تربیت بدنی در شهرستان کوثر با اشاره به نحوه عملکرد این کانون در شهرستان اظهار کرد: این کانون هم اکنون آماده همکاری با مدارس بوده و دبیران و مدیران آموزش و پرورش می توانند در زمینه شناسایی دانش آموزان مدارس خود در سنجش صحت ساختار بدنی آنها به این مرکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان در این مرکز در زمینه شناسایی ناهنجاری های سر به جلو، شانه نامتقارن، پشت کج، پشت گرد، پشت صاف، کمر گود، زانوی، زانوی پرانتزی، کف پای صاف و شست کج مورد بررسی قرار می گیرند.

شفایی با اشاره به اهداف این کانون خاطر نشان کرد: اهداف این کمیته، اصلاح ناهنجاری‌های بدن از طریق انجام حرکات ورزشی بدون مصرف دارو است؛ کلیه حرکات و فعالیت ها و روشهایی که برای رفع ضعف های جسمانی و عضلانی و ارگانیکی و هماهنگی بکار می رود حرکات اصلاحی نامیده می شود.

وی اضافه کرد: با اتکا به این ظرفیت و تحقیقات لازم می توان گفت که چند درصد کودکان و نوجوانان به ضعف پا و ستون فقرات و دستگاه گردش خون و تنفس و قلب مبتلا هستند.

این کارشناس ورزشی گفت: با فعالیت در این کانون می توان معلمین و مربیان ورزش را با علل و علائم ضعف های جسمانی دانش آموزان آشنا کرده تا در دوران تدریس در صورت برخورد با این دانش آموزان با ارائه تمرینات، آنها را از ضعف هایی که بدان دچار هستند آزاد کنند.

به گزارش کوثرخبر، اما با وجود این ظرفیت و تخصیص اعتبارات و تجهیزات لازم در این خصوص، متاسفانه تاکنون استقبال اندکی در زمینه حرکات اصلاحی در شهرستان کوثر انجام یافته است.

همکاری و همیاری نهاد های امر و دیگر هیات های ورزشی در جذب جوانان و نوجوانان به این کانون می تواند آینده راست قامتان و دیگر افرادی که نسبت به تندرستی خود اهمیت قائلند را تضمین کرد.

کانون حرکات اصلاحی و راست قامتی در گیوی فعال شد

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.