تازه ها

1396-05-26 13:33
کد مطلب: 70115
افزایش تهدیدات بهداشتی آب شرب مغان و نظارتی که چنگی به دل نمی زند!
افتادن فضولات حیوانی و موارد غیر بهداشتی در مسیرهایی از کانال های بهره برداری اب موجب نگرانی مردم و اهالی ساکن در مغان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از صبح مغان، بروز حوادث و اتفاقاتی همچون افتادن خوک ها در کانال آب و یا سایر فضولات و موارد غیر بهداشتی در مسیرهایی از کانال های بهره برداری آب که در نهایت آب انجا پس از تصفیه به مصرف مردم می رسد موجب نگرانی مردم و اهالی ساکن در مغان شده است.

حوادثی همچون درآوردن چند راس خوک ازکانال اصلی رگلاتور۸ توسط عوامل منطقه آبیاری بیله سوار نشان می دهد وضعیت نظارت بر کانالها زیاد مناسب نبوده و همین امر باعث شده این اتفاقات بیشتر شود.

 

 

یکی از ساکنان در این باره می گوید: با دیدن این صحنه ها خیلی نگران شده ام و امیدوارم اب شربی که مصرف میکنیم کاملا بهداشتی باشد و از اداره بهداشت می خواهم نسبت به بهداشتی بودن آب ها همچون گذشته دقت کافی را داشته باشد.

او گفت: افتادن خوک در کانال اب یک اتفاق است اما تکرار ان موجب می شود علاوه بر آلوده کردن آب ها به کاهش اطمینان از پاک بودن آب منجر شود.

 

 

به گزارش صبح مغان چند روز پیش نیز حوادث مشابهی در یکی از کانال های آبیاری رخ داد که نشان از افزایش موارد غیر بهداشتی است لذا مسئولان مربوطه اعم از شبکه بهداشت و درمان و ادراه آب و فاضلاب شهری بایستی در اسرع وقت به موضوع فوق رسیدگی و از بروز و تکرار آن جلوگیری کنند.

ضمنا از کلیه ساکنان محدوده شبکه آبیاری مغان در مسیر کانالها و زهکشها و تاسیسات آبی انتظار می رود از ریختن هرگونه اجساد احشام و فضولات حیوانی و سایر موارد مشابه از قبیل سموم و ... به داخل کانال ها جدا خودداری و در صورت مشاهده سریعا به عوامل توزیع آب گزارش نمایند.

 

همانطوریکه مشخص است آب شرب تمامی اهالی منطقه مغان از آب همین کانالها تامین میشود لذا مردم جهت جلوگیری از ورود هرگونه موارد غیر بهداشتی و به منظور سالم سازی آب منطقه با عوامل توزیع آب همکاری داشته باشند و موارد غیربهداشتی را به مراجع مربوطه گزارش نمیاند.

گزارش و تدوین خبر از بهروز پیری

انتهای پیام/

 
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.