تازه ها

1396-07-12 00:37
کد مطلب: 71575
 بارش اولین باران پاییزی در گیوی/تداوم کاهش دما و احتمال بارش برف در ارتفاعات کوثر
بارش نخستین باران پاییزی هم اکنون در کوثر آغاز شده و این درحالی است که در سه روز آینده دمای هوای این شهرستان به طور محسوس کاهش یافته و احتمال بارش برف در ارتفاعات نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، نخستین باران پاییزی در کوثر هم اکنون در حال بارش بوده و بطور محسوسی دمای هوای این شهرستان را از 27 درجه سانتیراد بالای صفر به 12 درجه سانتی گراد رسانده است.

این توده بارندگی در روزهای آینده نیز در سطح استان اردبیل بخصوص شهرستان کوثر حاکم فرما است، بطوری که روز های چهارشنبه و پنجشنبه اوج کاهش دمای هوا و همچنین بارش باران و احتمال بارش برف در ارتفاعات نیز می رود.

هم اکنون جمعیت 25 هزار نفری منطقه (شهرستان کوثر) ساعات سردی را سپری می کنند و بنا بر گزارشات سازمان هواشناسی استان، انتظار می رود که در ساعات آینده به سردی هوا افزوده و بارش برف در ارتفاعات بیشتر شود.

امروز گردنه الماس در جنوب استان اردبیل سفید پوش شد و شهرستان های شمالی نیز برف پاییزی را تجربه کردند؛ تمامی مسیر های مواصلاتی و ارتباطی روستاها و جاده های اصلی شهرستان کوثر باز بوده و در وضعیت مناسبی به سر می برند اما توصیه می شود مسافرین به هنگام مسافرت زنجیر چرخ، البسه و خوراگی گرم با خود به همراه داشته باشند.

احتمال نشست برف در مسیر های مواصلاتی روستاهای آقامیرلو، زرج آباد و دیگر روستاهایی که در ارتفاعات قرار دارند وجود دارد.

به گزارش کوثرخبر، با توجه به اینکه شهرستان کوثر ما بین دو منطقه سردسیر خلخال و اردبیل قرار گرفته است انتظار می رود که بارش ها در این مناطق بیشتر بوده و اهالی شهرستان کوثر سرمای زیادی را متحمل شوند.

 

بارش اولین باران پاییزی در گیوی/تداوم کاهش دما و احتمال بارش برف در ارتفاعات کوثر
بارش اولین باران پاییزی در گیوی/تداوم کاهش دما و احتمال بارش برف در ارتفاعات کوثر

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.