تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-30 18:59
کد مطلب: 73062
با حضور رئیس انجمن حکمت و فلسفهٔ ایران برگزار شد؛
نشست "تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در دوران صفویه" در اردبیل+تصاویر
غلامرضا اعوانی
نشست" تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در دوران صفویه " با حضور غلامرضا اعوانی رئیس انجمن حکمت و فلسفهٔ ایران توسط انجمن علمی فلسفه دانشگاه محقق اردبیلی در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، عصر امروز نشست تخصصی تجدید حیات حکمی و فلسفی در دوران صفویه با حضور غلامرضا اعوانی فیلسوف برجسته ایرانی و از چهره های ماندگار کشور  توسط انجمن علمی فلسفه دانشگاه محقق در سالن بصرت این دانشگاه برگزار شد.

غلامرضا اعوانی رئیس انجمن حکمت و فلسفهٔ ایران در این همایش به تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در حیات صفویه اشاره کرد و گفت: ایران در زمان صفویه وحدت سیاسی و دینی پیدا کرد.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین علت تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در دوران صفویه پرداخت و گفت: دین مهمترین علت این وحدت بود.

این استاد فلسفه تاثیر ایران در سایر کشورها در زمان صفویه را خاطرنشان کرد و گفت: ایران همیشه از لحاظ فرهنگی یک کشور تاثیرگذار بوده است.
اعوانی ایران را پرچم دار علوم، فنون و حکمت معرفی کرد و گفت: حکمت در ایران رو به کمال بوده و حیاتی مستمر داشته است.
چهره ماندگار فلسفه ایران با بیان اینکه تمام انبیا و پیامبران معلمان حکمت بوده اند، گفت: اسلام یک دین جهانی است و حقیقت را در هر جایی که باشد می پذیرد.

غلامرضا اعوانی یک فیلسوف و حکیم خوشنام و خوش فکر است
عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در ادامه این همایش با بیان اینکه حضور دکتر اعوانی در دانشگاه محقق اردبیلی افتخار بزرگی برای دانشگاه و استان است، گفت: غلامرضا اعوانی یک فیلسوف و حکیم خوشنام و خوش فکر است.
وی با اشاره به تاسیس گروه فلسفه در دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: این گروه علیرغم نوپا بودن، برنامه های ارزشمندی را اجرا کرده است.

آشنایی با حکمت و فلسفه سرلوحه دانشمندان به نام ایران زمین بوده است
حجت الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان نیز با بیان اینکه دانشمندان، علما و فرهیختگانی که از لحاظ علمی به مراتب بالاتر رسیده اند، اول با حکمت و فلسفه آشنا شده اند، گفت: در طول تاریخ از صفویه تاکنون بزرگترین دانشمندان ما آشنایی با حکمت و فلسفه را سرلوحه کار خود قرار داده اند.
وی افزود: اگر بخواهیم با حقایق عالم و هستی آشنا شویم، لازم است با فلسفه و حکمت آشنا شویم.

مراسم روز جهانی فلسفه سالانه در اردبیل برگزار می شود
 حبیب ابراهیم پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این برنامه اولین برنامه ای است که در روز جهانی فلسفه در اردبیل برگزار می شود، گفت: امیدواریم این برنامه نقطه عطفی برای برگزاری سالانه مراسم روز جهانی فلسفه در استان اردبیل باشد.
 

نشست تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در اردبیل

نشست تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در اردبیل
نشست تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در اردبیل
نشست تجدید حیات حکمی و فلسفی ایران در اردبیل
 
انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.