تازه ها

پربیننده ترین

1396-09-05 15:21
کد مطلب: 73216
هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل+ تصاویر
هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل امروز با حضور نصیری معاون سیاسی، امنیتی  استانداری اردبیل در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد.

گودرز صادقی دبیرکل شورای سیاستگذاری ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان اردبیل در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به برگزاری این نمایشگاه، افزود: در این نمایشگاه آثار پژوهشی و فعالیت ‌های مختلف و مرتبط با فناوری‌های نوین در استان اردبیل به نمایش گذاشته شده و در ادامه نیز دستاوردهای مهم استانی در سطح ملی به نمایش گذاشته خواهند شد.

وی افزود: در نمایشگاه امسال مشاهده می کنیم یک سری محصولات گیاهی که سال گذشته عرضه شده بود، امسال تجاری سازی شده و با دریافت مجوز به بازار عرضه شده است.
صادقی تاکید کرد: باید پژوهش به فناوری و فناوری به محصول تجاری تبدیل شود تا بتوانیم شعار سال نامگذاری شده توسط مقام معظم رهبری را محقق کنیم. 
مهندس ناصر نصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل به ضرورت ارتباط دانشگاه ‌ها و مراکز پژوهشی با نخبگان و پژوهشگران تاکید کرد و گفت: توجه به بحث دانش ‌بنیان و تجاری ‌سازی محصولات باید مورد توجه جامعه علمی و پژوهشگران قرار گیرد.
 وی با بیان اینکه دردنیای امروزدانایی یکی ازمحورها وشاخص های اصلی پیشرفت وتعالی هر جامعه محسوب می شود، افزود: پژوهش در هر موضوع، به هرشکلی و در هر سطحی که انجام شود تلاشی منسجم و نظام مند در جهت توسعه دانش موجود درباره موضوع هایی است که با آنها سر و کار داریم.
دکتر محمد نریمانی دبیر کمیته علمی شورای سیاستگذاری ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان اردبیل نیز با بیان اینکه در این نمایشگاه مدیریت امور پژوهشی، موزه تاریخ علوم اردبیل، مرکز کارآفرینی و ارتباط علمی با جامعه، آزمایشگاه مرکزی، مرکز رشد واحدهای فناوری و دانشکده های دانشگاه محقق اردبیلی حضور دارند، گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان نیز روز چهارشنبه هشتم آذرماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این جشنواره از نفرات برتر دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی تجلیل خواهد شد.
دکتر عبدالقیوم قلی پوری دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل نیز با بیان اینکه در این نمایشگاه 30 دستگاه اجرایی و 55 واحد فناوری محصولات تولیدی خود را در معرض نمایش گذاشته اند، گفت: 15 کارگاه آموزشی و تجلیل از سه ایده برتر در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
وی افزود: این نمایشگاه به شیوه ای برگزار شده است که سرمایه گذاران در کنار فناوران ظاهر شوند تا پژوهش ها مسیر واقعی خود را پیدا کنند.
گفتنی است این نمایشگاه از روز یکشنبه 5 آذر تا روز پنجشنبه 9 آذرماه به جز روز دوشنبه 6 آذر به علت تعطیلی رسمی، از ساعت 9 صبح الی 16 عصر در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی پذیرای بازدیدکنندگان است.
خاطرنشان می شود همزمان با مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، کتب، داروهای گیاهی و دستگاه های مختلف توسط دستگاه های اجرایی، مراکز رشد و واحدهای فناور رونمایی شد.

 
انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.