تازه ها

پربیننده ترین

1396-09-08 16:35
کد مطلب: 73292
در همایش تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان عنوان شد؛
استاندار اردبیل: پژوهش‌های کاربردی تر، عملیاتی شوند
همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان
استاندار اردبیل در همایش تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان با بیان اینکه باید پژوهش ها و نتایج آن در تولید محصولات واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در واحدهای تولیدی نقش پژوهش نادیده و مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، بعد از ظهر امروز مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان با حضور اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

پژوهش ها کاربردی تر، عملیاتی شوند

استاندار اردبیل در این همایش با بیان اینکه تولید کنندگان ما بازاریاب های خوبی نیستند، گفت: برخی بازارها، داخلی هستند اما باید بازاریابی ها در بازارهای خارجی انجام شود.
بهنام جو  در ادامه سخنان خود به تشریح ویژگی های استان اردبیل پرداخت و گفت: اردبیل، استانی کشاورزی و گردشگری است بطوریکه بازار دامنه مطالعات و پژوهش ها آن نیز گسترده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه باید پژوهش ها و نتایج آن در تولید محصولات واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در واحدهای تولیدی نقش پژوهش نادیده و مورد غفلت قرار گرفته است.

آمارها نقاط ضعف و قوت را به خوبی نشان می دهد
گودرز صادقی رئیس ستاد گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری استان نیز در این همایش گفت: آمارها نقاط ضعف و قوت را به خوبی نشان می دهد که می توان برای رفع ضعف ها برنامه ریزی کرد.
وی اهمیت گرامیداشت هفته پژوهش و برگزاری نمایشگاه را متذکر شد و گفت: این هفته سبب می شود که آثار، مطالعات و تولیدات پژوهشگران و فناوران استان ها در منظر دید عموم قرار گیرد.

رئیس دانشگاه محقق در ادامه سخنان خود به تشریح نحوه تجلیل از پژوهشگران پرداخت و گفت: پژوهشگران و فناوران استان در 6 حوزه مورد تجلیل قرار می گیرند، که این تجلیل شامل 5 فناور برتر استان و سه ایده پرداز برتر است.
صادقی موقعیت فعلی دانشگاه را یادآور شد و گفت:امروز دانشگاه محقق اردبیلی یکی از دانشگاه های مطرح کشور است، بطوریکه اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان و مقاله اساتید هم در بین یک درصد مقالات پر استناد جهان قرار گرفته اند.
وی افزود: امروز دانشگاه محقق اردبیلی در بین 9 دانشگاه اصلی استان های شمال و شمالغرب کشور بیشترین جذب اعتبارات را داشته است.

صادقی تصریح کرد: این دانشگاه ریالی بدهی به سازمان و ارگانی ندارد.

علم ثروت می آورد اما ثروت علم نمی آورد
 صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت علم و علم آموزی بر همگان روشن است و این مساله حتی در دین هم مورد تاکید قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه علم ثروت می آورد اما ثروت علم نمی آورد، تصریح کرد: علم در دنیا به درجه عالی خود رسیده است اما در کشورهای توسعه یافته باید علم بومی سازی شود تا بتواند نقش کاربردی خود را ایفا کند.
بدری ادامه داد: علم را باید تبدیل به اقتصاد و اشتغال کنیم تا بتوانیم گام های مثبتی در این زمینه برداریم.

پژوهش و ارج نهادن به پژوهشگران نباید محدود به یک هفته در سال شود
 محمد نریمانی دبیر کمیته علمی شورای سیاستگذاری ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان نیز گفت: نباید پژوهش و ارج نهادن به پژوهشگران محدود به یک هفته در سال باشد چرا که در این صورت نمی توان رشد و توسعه یافت.
وی با بیان اینکه پژوهش باید تقاضا محور باشد، افزود: بیشترین حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در بین دانشگاه های کشور توسط دانشگاه محقق اردبیلی انجام می شود.

یادآور می شود در بخش پژوهشگران دانشگاهی در رشته علوم انسانی محمد نریمانی از دانشگاه محقق اردبیل، در گروه فنی و مهندسی حسین شایقی از دانشگاه محقق اردبیلی، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی یوسف عباسپور از دانشگاه محقق اردبیلی، در گروه علوم پزشکی پایه صادق حضرتی از دانشگاه علوم پزشکی، در گروه علوم پزشکی بالینی فرهاد پورفرضی از دانشگاه علوم پزشکی و در گروه علوم پایه کمال بهمن پور از دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شدند.

در بین دستگاه های اجرایی نیز داور حسن پناه از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، امیر علی عباسی از اداره کل آموزش و پرورش و جابر علیزاده از اداره کل ورزش و جوانان به ترتیب سه نفر برتر انتخاب شدند.
در بخش فناوران برتر مهدیه ارسی و مصطفی محمدنژاد از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه محقق اردبیلی، رضا میکائیلی از پارک علم و فناوری استان، حسین واثق از مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی و سیامک محمدی از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی به ترتیب اول تا پنجم شده و ایده های میلاد خداداد، فرهاد علیپور و مهدی شیرینی به ترتیب اول تا سوم انتخاب شدند. 
در بخش پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در گروه علوم پایه ناصر میکائیل وند، در گروه علوم انسانی علی خازنی، در گروه فنی و مهندسی بهرام رضایی نیا و در گروه علوم پزشکی لیلا علیزاده تجلیل شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.