http://idc0-cdn0.khamenei.ir/ndata/news/43603/Pakhsh.jpg

 

تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-08 21:26
کد مطلب: 74797
توسط پژوهشگر و روزنامه نگار کوثری؛
کتاب امیر عشایر خلخالی منتشر شد
	کتاب امیر عشایر خلخالی منتشر شد
کتاب امیر عشایر خلخالی توسط زعفر احدزاده، پژوهشگر و روزنامه نگار کوثری تدوین و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، زعفر احدزاده طی گفتگو با خبرنگار کوثرخبر اظهار کرد: فقر منابع مکتوب مربوط به تاریخ و فرهنگ منطقه و نیز علاقمندی شخصی باعث شد در کنار اندک کارهای پژوهشی صورت گرفته مد نظر باشد و در این کتاب نیز به دنبال بازگویی قسمتی از تاریخ پرآشوب منطقه که ناشی از جو حاکم بر کشور در اواخر دوران قاجار و اوایل عهد رضاخانی بودیم که امیرعشایر خلخالی موثر در این فرایند بود.

وی ادامه داد: فارغ از نوع تاثیرگذار امیر عشایر خلخالی و خواهرش عظمت خانم در جریانات مربوط به بازه زمانی ذکر شده که مورخین به فراخور شکل برداشتی خود اقدام به نگارش و ثبت قسمت هایی شده اند، اقدامات برجسته ای که می توانست در وجهی مثبت، مد نظر باشد؛ از جمله؛ مدیریت نهضت جنگل و جنگ با سرلشگر طهماسبی و رضاخان و ... در این کتاب مد نظر بوده و معتقد بر این بودم که در کنار برخی سوء تدبیرها، اقدامات مهم این خاندان نیز باید بازگو می شد.

این روزنامه نگار پیشکسوت استان تصریح کرد: برخی منابع در این زمینه، واقعه نگاری کرده بودند و ما در این کتاب وجه دیگری از حاکمیت امیرعشایر شاطرانلو را مورد بررسی قرار دادیم.

این پژوهشگر تاریخی که پژوهش های مفیدی در ارتباط با جنوب استان انجام داده است، گفت: در تدوین این کتاب علاوه بر رجوع به اسناد و منابع مکتوب، به دنبال اخذ نقطه نظرات مطلعین و حتی شاهدانی از وقایع آن دوران بودیم و دو دوست پژوهشگر و علاقمند به ارتقای فرهنگی جنوب استان آقایان حاتم سبحانی سنجبد و جابر قنبری گیوی نیز همراهی های ارزنده ای داشتند.

احدزاده در پایان اظهار کرد: این چهارمین کتابی است که مرتبط با تاریخ و شخصیت های جنوب استان منتشر و به جامعه فرهنگی تقدیم می شود که از این کتاب ها دو کتاب گیوی سرزمین نیکان و بزرگان و امیر عشایر خلخالی در نیمه دوم سال 1396 به زیور طبع آراسته شدند.

کتاب امیر عشایر خلخالی منتشر شد

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.