تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-28 00:11
کد مطلب: 75432
30 روز مانده به نوروز 97 باغ شهر استان اردبیل، همچنان دافع گردشگران و مسافران است این در حالیست که انتظار می رفت از مدت ها قبل برنامه ریزی های لازم را برای رونق اقتصادی منطقه تدارک و تهمیدات مناسب را برای جذب گردشگران و مسافران انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، در سال های گذشته، مدیریت شهری و دیگر مسئولان امر گردشگری شهرستان کوثر، اقدامات آماده سازی شهر برای پذیرش از مسافران و گردشگران نوروزی را آن چنان که باید، انجام نداده اند، از نبود المان های نوروزی مناسب تا چاله و چوله های فراوان در ورودی شهر و در خیابان اصلی که نمایان بود و هم اکنون که در آستانه عید 97 هستیم نیز همین وضعیت ملموس است.

نتیجه تصویری برای اماکن گردشگری شهرستان کوثر گیوی

اکنون این روزها هم حال و روز مبلمان شهری نه پیشرفتی داشته و نه برنامه ای برای نگهداری مسافران و میهمانا نوروزی اتخاذ شده است، این درحالی است که دیگر پارک ها، اماکن گردشگری و تاریخی نیز از امکانات مناسب به حد مطلوب برخوردار نیستند.

نتیجه تصویری برای اماکن گردشگری شهرستان کوثر گیوی

آنچه که اهالي شهرستان كوثر از آن رنج می برد، نبود فرهنگ گردشگری و چگونگی معرفی و بهره مندی از این فرصت هاست.

 بالغ بر ۷۵ مورد جاذبه طبیعی، تاریخی، گردشگري و فرهنگی در شهرستان كوثر وجود دارد كه حقیقتا این  پتانسیلی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

نتیجه تصویری برای اماکن گردشگری شهرستان کوثر گیوی

با عنایت به مشکل اساسی بیکاری در شهرستان  مشکل عدم توسعه  یافتگی صنعت گردشگری سوال ها و چرایی های زیادی را در ذهن تداعی می کند.

سوال اساسی این است که عقب ماندگی در این بخش را چگونه توجیه می کنند؟ کمبود هتل، مهمانسرا، کمپ و دیگر تأسیسات گردشگری در مناطق توریستی نظیر داش حامامي، آبگرم گيوي، پل فيروز، پل معلق، قيز كورپوسي، بوزلوق و …  که شاخصه ای مهمی محسوب می شود حس کنجکاوی هر رهگذری را بر می انگیزد که چرا تاکنون برای این همه زمینه اشتغالزایی و درآمدزایی کاری انجام نشده است.

نتیجه تصویری برای اماکن گردشگری شهرستان کوثر گیوی

سوالات بدون جواب در افكار كليه مردم شهرستان كوثر و همچنين گردشگران وجود دارد كه بطور مثال مي توان به موارد زير اشاره كرد:

آیا دانشگاههای ما عملا رسالت علمی و پژوهشی خود را در رابطه با صنعت گردشگری به انجام رسانده اند؟

آیا ضرورت برگزاری همایش هم اندیشی پیرامون صنعت گردشگری احساس نمی شود؟

آیا بررسی زوایای پنهان این همه بی توجهی ضرورتی ندارد؟

متولیان جهانگردی و گردشگری ما چقدر حرفه ای بوده و تا کنون چقدر حرفه ای عمل کرده اند؟

باید پذیرفت که شرط موفقیت در بخش گردشگری به سه عامل نظام مندی، قانونمندی و توانمندی بازمی گردد.

نتیجه تصویری برای غار یخگان

گردشگری یک سیستم و نظام باز اجتماعی متشکل از دولت، بخش خصوصی، راه و ترابری، هتل ها، سازمان میراث فرهنگی، اقامتگاه ها و همه کسانی که به نحوی دست اندرکار آن هستند، می باشد.

آیا پیرامون چگونگی توسعه این صنعت و شناسایی فرصت ها و آسیب ها  تا کنون فی مابین سازمان های متولی همفکری بعمل آمده است؟

در کدامیک از جلسات بررسی پیرامون معضل گردشگری از متخصصین آشنا به این بخش از جمله تور لیدرها دعوت بعمل آمده است؟

آیا تا کنون اینگونه افراد در تصمیم سازی ها مشارکت داده شده اند؟ یا نگاه واسطه گری به آنها داشته ایم؟

مناظر دیدنی کوثر و خلخال/تصاویر

صنعت گردشگری شهرستان نیازمند تنظیم سند توسعه است. سندی که با بررسی باید و نبایدها ی حاصل از کالبدشکافی آن از سوی کارشناسان بخش گردشگری و متخصصین و نخبگان جامعه و کارشناسان و صاحبنظران فرهنگی و اقتصادی تنظیم گردد.

در این میان عامل ضعف در برخي از زمينه هاي گردشگري را می توان نبود اعتبارات كافي از سوی مسئولين ذيربط عنوان کرد.

مناظر دیدنی کوثر و خلخال/تصاویر

شهرستان كوثر داراي ۲۲ مكان تاريخي، گردشگري و طبيعي، ۴۸ آثاري كه به ثبت ملي رسيده است، ۳ منطقه نمونه گردشگري و همچنين ۲ منطقه هدف گردشگري را داراست.

گیوی؛ شهری در حاشیه سرچم با قدمت تاریخی و مناطق گردشگری

باغدار کوثری در گفتگو با خبرنگار کوثرخبر می گوید: آثار تاریخی و گردشگری کوثر هر روز در عدم توجه مناسب متولیان امر در حال تخریب شدن است؛ مدیریت شهری و دیگر مسئولان امر، با برنامه ریزی نامناسب، زمینه دلزدگی مسافران و گردشگران را از شهرستان کوثر فراهم نسازند.

مناظر دیدنی کوثر و خلخال/تصاویر

فرهنگی اهل گیوی اظهار کرد: اینکه کوثر از این همه آثار تاریخی و طبیعت بکر برخوردار است و هنوز رکود اقتصادی زمینه ساز افزایش بیکاری و مهاجرت شده است، همه و همه نشان از ضعف مدیریتی دارد، وگرنه اگر مسئولان امر مردان عمل به معنای واقعی بودند حتی از یک اثر تاریخی هم به بهترین نحو برای جذب گردشگر بهره مند می شدند.

جوانی می گوید: از نبود سرویس بهداشتی ها در برخی نقاط شهر باید بگویم یا زباله ها یا نخاله هایی که حتی در اطراف رودخانه و ... رها شده!

وی عنوان کرد: شاید تلاش هایی که باید از سوی متولیان امر تا حدودی انجام شده است، اما آنقدر مشکلات ریز و درشت دیگر را مشاهده می کنیم که خود مسافران هم رغبتی به ماندن بیش از یک روز و حتی نیم روز در تویسرکان ندارند.

مناظر دیدنی کوثر و خلخال/تصاویر

امید آن که تدبیر و امیدی حقیقی و صادقانه برای جلب رضایت کوثری ها را در نوروز 97 از مسئولان امر شاهد باشیم.

زیبایی های خدادادی شهرستان کوثر +تصاویر

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.