تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-14 15:06
کد مطلب: 75941
 سه ضلع گردشگری گیوی را بهتر بشناسید/تصاویر
آبگرم گیوی، غار یخگان و سد گیوی، سه منطقه نمونه گردشگری شهرستان کوثر با پدیده خاص و منحصر به فرد، تلاقی سه ضلع گردشگری این شهر را تشکیل داده اند که در آستانه عید نوروز میزبان گردشگران و میهمانان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، آبگرم معدنی گیوی در 5 کیلومتری مرکز شهرستان کوثر قراردارد که در این مجتمع آبدرمانی، آب با دمای 60 درجه سانتیگراد از دل کوه بیرون می آید و برای کمر درد و مفاصل و امراز پوستی درمان خوبی است.

سالانه در همه فصول خصوصاً در ایام عید و تطیلات تابستانی این منطقه نمونه گردشگری شهر گیوی میزبان خیل عظیمی از گردشگران و مسافران می باشد.

نتیجه تصویری برای آبگرم گیوی خلخال شهر

نتیجه تصویری برای آبگرم گیوی و غاریخگان

روبروی این آبگرم معدنی و در فاصله 500 متری، غار بوزلوق(غار یخگان)خودنمایی می کند که نظر گردشگران و میهمانان بسیاری را جلب کرده است.

داخل این غار در تابستان های گرم و طاقت فرسا، بصورت یخچال طبیعی عمل کرده و بسیار سرد است که اهالی منطقه و گردشگران بسیاری از این غار طبیعی بازدید می کنند.

سرد و گرم ترین پدیده گردشگری شهرستان کوثر+عکس

نتیجه تصویری برای آبگرم گیوی و غاریخگان

کمی آن طرف تر هم ضلع دیگر این مثلث گردشگری و منحصر به فرد شهر گیوی را سد گیوی تشکیل داده است که نمایی زیبا را در حاشیه باغات شهر به وجود آورده است.

در حال حاضر 10 میلیون متر مکعب آب پشت سد گیوی ذخیره سازی شده است، این آب ضمن اینکه در همه فصول از طریق رودخانه گیوی به باغات سرسبز منطقه می رسد، منظره منحصر به فردی را در کنار غار یخگان و آبگرم گیوی به وجود آورده است.

نتیجه تصویری برای سد گیوی زیبا

در این منطقه شاهد منحصربفردترین پدیده طبیعت هستیم، یک طرف دامنه کوه را بوزلوق ( منطقه سرد و یخچال طبیعی )، طرف مقابل را آبگرم معدنی همراه با دمای 60 درجه سانتیگراد و دیگر ضلع گردشگری این منطقه سد گیوی که با نمای زیبای خود منظره و طبیعت خاصی را در فصول متعدد به تصویر کشیده است.

 این تقابل سه جانبه که تنها "آب" موجودیت آنها را تعیین کرده است، بین سه محیط سرد، گرم و معتدل در یک منطقه بخصوص و مثلثی شکل، ظرفیت جذب میلیونها گردشگر و توریست را داراست.

اطلاعات تکمیلی "غار یخگان"، " آبگرم گیوی" و سد گیوی در شهرستان کوثر

غار یخگان به مساحت هزار و 100 هکتار یکی از مناطق تحت مدیریت زیست محیطی استان محسوب می شود.

غار یخگان در ارتفاع دو هزار و 400 کیلومتر از سطح دریا و در فاصله 77 کیلومتری از مرکز شهرستان خلخال قرار گرفته و وجه تسمیه این غار به علت وجود خاصیت یخچالی در بخشی از غار است.

ویژگی منحصر به فرد غار یخگان موجب شده است اهالی ساکن در محدوده آن از این غار به عنوان یخچالی در فصول گرم سال استفاده کنند.

همچنین مجاورت غار با آبگرم 60 درجه سانتیگراد گیوی موجب شده است گردشگران با مراجعه به این منطقه در فاصله زمانی کوتاهی قندیل یخ و آبگرم را مشاهده کنند.

آبگرم معدنی گیوی که دما و خاصیت خود را از واقع شدن در دامنه کوه آتشفشانی سبلان کسب کرده است برای درمان دردهای مفصلی، روماتیسم و مشکلات حرکتی از دیرباز مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر ضلع این قطب گردشگری را سد گیوی با طبیعت زیبا و منحصر به فرد خود به وجود آورده است.

همانطور که عنوان شد سد گیوی هم اکنون 10 میلیون متر مکعب آب دارد که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه باغات و جاده گیوی - خلخال همه روزه میزبان میهمانان نیز می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.