تازه ها

پربیننده ترین

1397-03-05 12:28
کد مطلب: 76585
استاندار اردبیل گفت: توسعه گردشگری اردبیل از شمال تا جنوب این استان در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، مهندس اکبر بهنام جو در دیدار با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان، گردشگری را محور توسعه اقتصادی استان دانست.

او افزود: به منظور توسعه گردشگری نباید در یک محدوده خاص متمرکز بود و ضروری است پروژه های متنوع از شمال تا جنوب استان تعریف شود.

استاندار اردبیل متذکر شد: پروژه های سرمایه گذاری کلان که می تواند ثمرات و برکات اقتصادی داشته و در کاهش بیکاری موثر باشد، در اولویت بوده و مورد حمایت است.

بهنام جو افزود: بی شک پروژه های خردی که ممکن است زیان و لطمه به دنبال داشته باشد نباید در اولویت قرار گیرد و انتظار می رود طرح های بزرگ با همکاری بخش خصوصی عملیاتی شود.

او همچنین به ضرورت توجه به سیما- منظر تاسیسات گردشگری اشاره و تاکید کرد: به ویژه در محورهای مواصلاتی ضروری است نسبت به پایش تاسیسات گردشگری اهتمام داشته باشیم.

استاندار اردبیل همچنین با اذعان به نقش گردشگری در توسعه اقتصادی استان در خصوص افزایش اعتبارات این حوزه قول مساعد داد.

در این دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پایش وضعیت کمی و کیفی تاسیسات گردشگری محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

نادر فلاحی تصریح کرد: در نظر داریم در محورهای گردشگری به ویژه اردبیل- حیران، اردبیل- سرعین و اردبیل- سرچم وضعیت تاسیسات گردشگری را بررسی کنیم.

او افزود: مطالعه، استعدادیابی و تعریف پکیج های سرمایه گذاری در محورهای مواصلاتی با هدف ساماندهی تاسیسات، توسعه گردشگری استان و ممانعت از آسیب های بصری انجام می شود.

سرپرس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین به ضرورت بهبود خدمات مجتمع های آبدرمانی تاکید کرد و افزود: ضوابط و استانداردهای فعالیت آبدرمانی ها نیز بازنگری می شود.

فلاحی در این نشست با اذعان به اینکه گردشگری اصلی ترین محور توسعه استان است، خواستار جذب اعتبارات این حوزه از محل اعتبارات سال های 96 و 97 و تخصیص به هنگام آن شد.

او تاکید کرد: انتظار می رود اعتبار سال 96 به میزان 38 میلیارد تومان در اختیار اداره کل قرار گیرد تا بخشی در سال جاری و بخشی در سال آینده برای پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری صرف شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: به منظور هزینه کرد بهینه اعتبارات،پروژه های گردشگری نیز ساماندهی و مطالعه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.