تازه ها

پربیننده ترین

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد؛
اعزام 8500دانش آموز اردبیلی به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با هدف آشنایی نسل جدید با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و شخصیت‌های برجسته آن دوران حدود 8 هزارو پانصد دانش آموز از شهرستان‌های مختلف این استان به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،احمد ناصری امروز در جمع خبرنگاران اردبیل اظهار داشت: امسال هم همانند سال‌های گذشته اردوی فرهنگی، تربیتی، ارزشی و زیارتی راهیان نور دانش آموزی با برنامه ریزی و هماهنگی مشترک اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل و سپاه حضرت عباس (ع) شروع شده است.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از رسالت‌های اصلی نظام تعلیم و تربیت، تربیت فرهنگی، اعتقادی و اخلاقی دانش آموزان است که اردو‌های راهیان نور در راستای معرفی شخصیت برجسته شهدای عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و ارزش‌ها و فرهنگ حاکم بر فضای جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و دفاع مقدس نقش بسزایی دارد لذا به واسطه همین ما می‌توانیم آن فرهنگ و فضا و ظرفیت حاکم بر آن را به نسل جدید منتقل کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در نظر داریم هوشیاری، بصیرت، آگاهی و بستر‌های لازم را برای دانش آموزان ایجاد کنیم تا در مقاطع خاص کشور و مواقع بحرانی حساس آنطوری که باید نقش موثر و سازنده، فداکارانه و ایثارگارانه برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: طبق تمهیدات انجام یافته حدود 8 هزارو پانصد نفر دانش آموزان از شهرستان‌های مختلف استان اردبیل در قالب مدارس و پایگاه‌های متعدد به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام خواهند شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: هدف از اعزام کاروان‌های راهیان نور، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و شخصیت‌های برجسته‌ای است که در راه دفاع مقدس از میهن عزیز و آرمان‌های انقلاب اسلامی به شهادت رسیده اند و خون‌های مبارک خودشان را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده اند.

وی گفت: دانش آموزان بایستی به عنوان نسل جدید و طلایه داران توسعه و آبادانی جمهوی اسلامی ایران مقاطع مختلف رسالت و مسئولیت خویش را ایفا کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.