تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-18 14:35
کد مطلب: 78849
امام جمعه اردبیل با اشاره به تولید انبوه جنگنده تمام ایرانی کوثر به دست متخصصان ایرانی، گفت: تولید انبوه این جنگنده شاهکار علمی و حاصل تلاش 10ساله متخصصان ایرانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل که در مصلای این شهر برگزار شد، افتتاح خط تولید انبوه جت جنگنده‌های ایرانی را یک حرکت علمی فوق‌العاده برشمرد و اظهار کرد: این حرکت نباید ساده انگاشته شود. ایران 10 سال بود که روی قطعات حساس هواپیمای جنگی کار می‌کرد و این تلاش امسال به نتیجه رسید و یک هواپیمای جنگی تمام ایرانی اختراع و به تولید انبوه رسید.

وی افزود: در منطقه، فقط ایران است که توانسته به این تکنولوژی بسیار حساس دست پیدا کند و سایه دسترسی به آن مثل کابوس بر سر دشمنان ما سنگینی می‌کند. خدمت علمی جمهوری اسلامی به کشور عزیز ما ایران در مدت 40 سال از هزاران سال قبل بالاتر است و حرکت علمی فوق بخشی از موفقیت های علمی جمهوری اسلامی در طول 40 سال است.

وی با اشاره به حضور خود در پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر و صحبت با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی در خصوص این جنگنده اظهار داشت: این اقدام، حقا شاهکار و معجزه علمی متخصصین ایرانی است و از علل اصلی موفقیت ایران در تکنولوژی نظامی، نظارت و پیگیری و فرماندهی مقام معظم رهبری است ایشان به طور ویژه  پروژه‌های علمی وزارت دفاع و نیروهای مسلح را نظارت و پیگیری می‌کنند.

عاملی بیان داشت: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نیست بلکه ایمان و اعتقاد و روحیه شهادت‌طلبی، سلاح اصلی ماست.

وی ادامه داد: قایق‌های جنگی کوچک ما در خلیج فارس بار‌ها بی‌مهابا به طرف ناو عظیم الجثه آمریکایی حرکت کرده‌اند و آنها مفتضحانه فرار را بر قرار ترجیح داده‌اند و بارها پنتاگون بعد از این حوادث گفته ایران کار غیرحرفه‌ای انجام داده است.

بالا رفتن قیمت محصولات پتروشیمی موجب تعطیلی کارخانجات می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه با اشاره به بالا رفتن قیمت محصولات پتروشیمی، گفت: بالا رفتن محصولات پتروشیمی مخصوصا مواد بطری‌های پلاستیکی باعث تعدیل نیروی چندین کارخانه استان شده و احتمالا موجب تعطیلی آنها شود.

وی اظهار کرد: ما از دولت محترم می‌خواهیم برای ملت توضیح دهد پتروشیمی‌ها که خوراکشان از خود کشور است و صادرت آنها نیز تحت نظارت دولت می‌باشد با چه دلیلی قیمت آن را چندین برابر کرده اند؟

عاملی افزود: آیا اینکه صادرات خوبی برای آنها با بالارفتن دلار فراهم شده مجوز می‌شود که صنایع داخلی را فشل نمایند؟ ما از نمایندگان  میخواهیم در این خصوص حتما دخالت نمایند. متاسفانه پتروشیمی‌ها نه دلار محصولات صادراتی را به طور کامل به کشور می‌آورند و نه قیمت رسمی را رعایت می‌کنند، دولت و مجلس نیز ساکتند.

وی گفت: من از آقای رئیس جمهور می‌خواهم قبل از سفر به استان، حتما این مشکل کارخانجات ما را حل کنند سپس به استان تشریف بیاورند.

تحریم‌های آمریکا جنگ روانی و هیاهویی بیش نیست

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تحریم‌های اخیر گفت: ترامپ چندین ماه غرید که برای ایران در 13 آبان تحریم درست می‌کنم اما این تحریم مثل مشک سوراخ درآمد با 8 سوراخ بزرگ! تازه دیروز به افغانستان هم اجازه داد هم نفت و هم گاز از ایران بخرد.

وی افزود: یک تحلیل‌گر بین‌المللی دیروز گفت تحریم‌های ترامپ مثل پنیر سویسی از آب در آمد.! علت این استثناء هم این بود که دید مستثنی‌ها به حرف او گوش نخواهند داد و او خراب خواهد شد و لذا خواست برای خود حیثیت درست کند اما از طرف دیگر با این همه استثناء، دنیا فهمید که آمریکا از مرتبه رهبر جهانی، افول کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: یکی از ایرانی‌های خارج نشین خائن که به خوبی فهمیده تحریم نمی‌تواند حرکت نظام را متوقف کند به آمریکا پیشنهاد داد که چاره فقط یک حمله نظامی فراگیر است.

وی افزود: آمریکا یک ظاهر دارد و یک باطن؛در ظاهر هیاهو می‌کند و باطنش همان است که رئیس جمهور گفت که در سفر نیویورک رهبران 4 کشور بزرگ برای مذاکره با رئیس جمهور آمریکا واسطه شدند.

وی اظهار داشت: کاری هم که آنها می‌کنند کار جدیدی نیست، جنگ روانی است در حالی‌که ایران اسلامی قابلیت عظیمی دارد و با هیاهوی ترامپ زمین نمی خورد.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.