تازه ها

پربیننده ترین

1397-10-21 16:15
کد مطلب: 79697
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اقدام هیات دولت که در اسرع وقت سد بزرگ عمارت را دوباره به استان اردبیل برگرداند جای قدردانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: در این مشکل بحث ما با دولت بود نه با استاندار، ایشان با نامه نگاری خواستار اصلاح شده و به وظیفه خود عمل کرده بود و ما هم از ایشان حمایت کرده و هم راضی هستیم و به خاطر اقدامات شایسته حق بزرگی بر ذمه استان دارند.

وی بیان کرد: از تمام اقشار، اشخاص و احزاب بویژه از اهالی تبریز که در این زمینه از استان حمایت کردند تشکر می کنم، این اقدام اهالی تبریز جز آقایی نام دیگری ندارد، تبریز آقاست و آقا خواهد ماند، تبریز برادر بزرگ ماست و همیشه برادر بزرگ ما خواهد ماند، تبریز افتخار تمام آذری های جهان است و همیشه افتخار آذری ها خواهد ماند، آنها مخصوصا استاندار آذربایجان شرقی قبل از ما به دولت تذکر دادند که در تقسیم بندی اشتباه شده و سد عمارت مال ما نیست.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از اقدام مسئولان درشروع واگذاری پنج هزار هکتار از 27 هزار هکتار واگذار شده کشت و صنعت مغان به عشایرمنطقه گفت: این واگذاری باید بدون تاخیر صورت گیرد، مسئولان از این سنخ واگذاری هیچ واهمه ای نداشته باشند و سخت گیری هم نکنند چون هرچه می دهند در اختیار صاحبان اصلی قرار می گیرد.

آیت الله عاملی ادامه داد: حجم واگذاری باید بیشتر از پنج هزار هکتار باشد چون عشایر دارای قوی ترین و قدیمی ترین اسناد مالکیت هستند، آنها توانایی اخذ وکیل و پیگیری حقوقی و قضایی را ندارند اما سند، سند است و قدیمی بودن آن خدشه و صدمه به اصل نمی زند.

وی بیان کرد: عشایر نسل به نسل بر سر همین خاک جانفشانی ها کرده اند، در جنگ ایران و روس بهای سنگین پرداخت کرده و حماسه ها آفریده اند، آنها در جنگ تحمیلی سخاوتمندانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را در تمام تولیدات خود شریک کردند و مهم تر اینکه تا حال هیچ گروه معاندی را به جمع خود راه نداده و کاملا ولایی و وطن دوست مانده اند.

او اظهار داشت: قشلاقات عشایر واقع در محدوده کشت و صنعت سالهاست که عملا زندانی شده اند به آنها نه آب داده می شود، نه گاز و نه اجازه احداث، ملک، ملک خودشان است، اکنون که دولت محترم در صدد واگذاری است، این محدودیت ها باید در اسرع وقت برداشته شوند.

امام جمعه اردبیل همچنین با اشاره به ارتحال حضرت آیت الله سید حاتمی نماینده سابق مردئم استان در مجلس خبرگان گفت: از اهالی استان که در تشییع و مجلس ترحیم ایشان سنگ تمام گذاشتند و ثابت کردند که روحانیت جایگاه ویژه در قلوب ملت دارد و آوار عظیم تبلیغات دشمنان نتوانسته ملت ما را از روحانیت جدا کند تشکر و قدرانی می کنم .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به روز پرستار گفت: در میان اقشار برای بعضی از آنها، روز تعیین کرده اند؛ مثل روز معلم و روز پرستار. همه اینها بخاطر قدسیت این مسئولیت هاست. دین ما توجه بسیار ویژه به بعضی از موضوع ها دارد که از جمله آنها رسیدگی و عنایت به بیمار است.

آیت الله عاملی اضافه کرد: یک اشتباه بزرگ ما این است که خیال می کنیم پرستاری فقط در بیمارستان است، تمام آن ثواب های عظیم علاوه بر پرستاران رسمی شامل کسانی می شود که در منزل از پدران و مادران پیر و از کارافتاده پرستاری می کنند و غیرت و عطوفت آنها اجازه نمی دهد پدران و مادران خود را به خانه سالمندان بفرستند.

وی افزود: کسی که به آن ثواب های عظیم بی اعتنایی می کند و والدین خود را به خانه سالمندان می فرستد، او نه دین را فهمیده و نه از انسانیت بویی برده است.

او افزود: از همین جا فرصت را غنیمت می دانم و به دولت محترم اعلام می کنم ریشه تمام مشکلات اقتصادی ما فرهنگی است، بسیار جای تاسف است که در بودجه ریزی امسال، فرهنگ ما در اولویت اول قرار نگرفته است. فرهنگ فاخر به منزله ریل گذاری برای حرکت قطار توسعه و پیشرفت است.

آیت الله گفت: ما آرزوی استان بدون خانه ی سالمندان داریم و این آرزو برای استان اردبیل عیب، غیر ممکن و دور از دسترس نیست چون استان ما، استان بسیار عطفی است.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.