تازه ها

پربیننده ترین

1397-10-22 16:39
کد مطلب: 79708
فرمانده سپاه حضرت عباس استان اردبیل:
پرستاران امید را به بیماران تزریق کنند
فرمانده سپاه حضرت عباس استان اردبیل گفت:پرستاران از احترام به بیماران دریغ نکنند و امید را به آنها تزریق کنند چرا که امروز از شما به عنوان میراث دار خون شهدا و افراد تاثیرگذار جامعه به پاس خدمات ملموس و صادقانه در جامعه یاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ظهر امروز همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) روز پرستار و در آستانه جشن پیروزی شکوهنمد ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران با محوریت "شهید اسماعیل عزیزپور خانقاه" مراسم تجلیل از پرستاران، پزشکان، پیراپزشکان پیشکوستان عرصه بهداشت و درمان سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد.


سردار سرتیپ دوم پاسدار جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان در این همایش با تبریک روز میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی و اوایل انقلاب پزشکان با امکانات بسیار کم به مداوای مجروحان و بیماران می‌پرداختند، اما به لطف خدای متعال و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز در چهل سالگی انقلاب شاهد آن هستیم که به همت پرستاران و پزشکان و معاونت بهداشت و درمان سپاه و بسیج جامعه پزشکی  و پزشکان جهادی و بسیجی، حتی در دور افتاده‌ترین روستا‌ها خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه می‌دهند.
 
وی  با بیان اینکه الگوی پرستاران نباید جز خانم زینب کبری (س) که خود اسوه صبر و استقامت بودند باشد، ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس پرستاران و پزشکان حضرت زینب کبری (س) را الگوی خود قرار دادند و با امکانات کم به مردم و رزمنده ها امداد رسانی می کردند.

بابازاده بیان کرد: دستاورد‌های پزشکی در کشور به برکت شهدای دوران جنگ و انقلاب و خون های تقدیم شده بدست آمده لذا باید از خون‌های گرانبها حفاظت کنیم و در حفظ آن بی تفاوت نباشیم چرا که حفظ خون شهدا و برکات نظام و انقلاب کمتر از خدمت رسانی به مردم نیست و امروز در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران حفظ این ها بسیار نیاز است.

وی ادامه داد: پرستاران از احترام به بیماران و امید دادن به آن‌ها دریغ نکنند چرا که امروز از شما به عنوان میراث دار خون شهدا و افراد تاثیرگذار جامعه به پاس خدمات ملموس و صادقانه در جامعه یاد می‌کنند و بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است که در تحکیم بنیان و دفاع جانانه از انقلاب وارد عرصه شده اند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) گفت: شغل پرستاری یک شغل مقدس است و پیراهن سفید پرستاران و پزشکان آرامش دهنده به بیماران، رزمنده‌ها و مجروحین است.

بابازاده به خدمات ارائه شده در درمانگاه‌های امام رضا (ع) و، اما سجاد (ع) اردبیل پرداخت، گفت: این درمانگاه‌ها به همه اقشار مردم استان بدون هیچ گونه تبعیض و تفاوت با کمترین هزینه‌ها خدمات رسانی می‌کند و پرستاران و تمامی پرسنل در درمانگا‌های امام سجاد و امام رضا (ع) به صورت شبانه روزی خدمات صادقانه برای مداوای بیماران انجام می‌دهند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه پرستاران با روحیه جهادی به بیماران روحیه دهند، افزود: از شاخصه‌های اصلی پرستاران در عرصه درمان و بیمارداری روحیه انقلابی و جهادی است و هرکس این دو شاخصه را داشته باشد از کار و تلاش در راه اسلام و برای مردم خسته نخواهد شد و مطمئنا هیچوقت نخواهد شد که کار بنده خدایی را انجام ندهد، چون این جزء خصلت‌های افراد مومن و انقلابی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.