http://idc0-cdn0.khamenei.ir/ndata/news/43603/Pakhsh.jpg

 

تازه ها

پربیننده ترین

1397-10-26 12:04
کد مطلب: 79770
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در فرودگاه باکو مطرح کرد:
کشور آذربایجان از مهمترین همسایگان ایران است
رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سفر به باکو گفت: کشور آذربایجان از مهمترین همسایگان ایران است که به لحاظ نزدیکی تاریخی، مذهبی و زبانی برای کشور ما اهمیت فوق العاده ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری که در راس یک هیات عالی رتبه نظامی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، در فرودگاه حیدر علی اف باکو گفت: کشور آذربایجان از مهمترین همسایگان ایران است که به لحاظ نزدیکی تاریخی، مذهبی و زبانی برای کشور ما از اهمیت فوق العاده ای دارد.

وی، در مورد اهداف این سفر، اظهار داشت: در جهت طرح مباحث دفاعی و امنیتی و همکاری های نظامی و توسعه آنها این سفر انجام می شود.

سردار باقری گفت: به لحاظ ارتباطات تاریخی که دو کشور باهم دارند و همچنین همکاری های گسترده تهران و باکو در مسایل مختلف ، لازم بود که سفری در این سطح انجام گیرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این نخستین بار است که سفری در این سطح به جمهوری آذربایجان انجام می شود، افزود: این موضوع نشانه نزدیکی مواضع و همکاری های عمیق دو کشور است.

سردار باقری بنا به دعوت رسمی «ذاکر حسن اف»، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده و قرار است، در این سفر دو روزه، ضمن مذاکره با وزیر دفاع و مقامات نظامی جمهوری آذربایجان، با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس مجلس این کشور نیز دیدار کند.

این پنجمین سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، طی دو سال اخیر به کشورهای منطقه است و سردار باقری پیش از این با هدف تقویت دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه و پاکستان نیز سفر کرده است.

سردار باقری و هیات همراه هنگام ورود مورد استقبال حجت الاسلام علی اکبر اجاق نژاد نماینده رهبری در جمهوری آذربایجان، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و جمعی از مقامات نظامی جمهوری آذربایجان قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.