تازه ها

پربیننده ترین

1397-12-12 17:54
کد مطلب: 80449
سفیر ایران در آذربایجان با بیان اینکه اقدامات مطلوبی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان انجام شده است، گفت: لازم است تبادلات با کشور مرزی آذربایجان در حوزه برق، گاز و نفت را نیز افزایش داد و سطح مبادلات رسمی را رونق بخشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،جواد جهانگیرزاده امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی حوزه راهداری استان اردبیل اظهار داشت:ایران کشوری قدرتمند در منطقه است و لازم است به ابعاد مختلف توسعه برون مرزی توجه شود.

وی با اذعان به اینکه اقدامات مطلوبی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان انجام شده است، گفت: از 4 گمرک مرتبط با آذربایجان، 3 مورد 24 ساعته شده که یک مورد گمرک بیله‌سوار است و اردبیل می‌تواند نقش موثری در توسعه روابط با جمهوری آذربایجان ایفا کند.

سفیر ایران در آذربایجان تصریح کرد: در مقایسه با سال گذشته شاهد 73 درصد رشد تبادلات اقتصادی هستیم و به ویژه تبادلات به کشورهای حوزه CIS  با افزایش همراه شده که می توان سطح تبادلات را حتی تا 10 برابر رقم فعلی افزایش داد.

وی با تاکید بر ضرورت رونق حجم مبادلات مرزی گفت: لازم است تبادلات با کشور مرزی آذربایجان در حوزه برق، گاز و نفت را نیز افزایش داد و سطح مبادلات رسمی را رونق بخشید.

جهانگیرزاده با اشاره به برنامه‌ریزی رونق گردشگری سلامت گفت: زیرساخت‌هایی از جمله خط ریلی اردبیل- پارس‌آباد اثرات مطلوبی در توسعه روابط مرزی و گردشگری خارجی به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ش

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.