تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-06 16:53
کد مطلب: 80690
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل
پیش بینی بارش برف از امشب در مناطق جنوبی استان اردبیل
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بارش برف از امشب تا صبح فردا در مناطق جنوبی استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،سیاوش محمدی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، امروز سه شنبه ۶ فروردین آسمان استان اردبیل ابری و مه آلود و در مناطق مرکزی و جنوبی استان توام با هوای سرد است و از امشب تا صبح فردا در مناطق جنوبی استان بویژه مسیر سرچم بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: از ظهر فردا چهارشنبه ۷ فروردین با خروج سامانه بارشی از منطقه، بتدریج از میزان ابر‌ها کاسته شده و آسمان استان صاف تا نیمه ابری خواهد بود، ضمن اینکه فردا در حوالی ظهر در مناطق مرکزی و جنوبی استان وزش باد با افزایش نسبی دما نیز پیش بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: روز‌های پنجشنبه و جمعه آسمانی صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعات با افزایش ابر و در بخش‌هایی از مناطق مرکزی و جنوبی استان بارش پراکنده باران و برف انتظار می‌رود.

محمدی افزود: از اواخر وقت جمعه با نفوذ پرفشار سطح زمین به منطقه، ضمن افزایش ابر دمای هوا نیز بتدریج کاهش یافته و از اوایل هفته آینده سامانه سرد و بارشی دیگری وارد استان می‌شود.

وی بیان کرد: از روز شنبه تا صبح سه شنبه هفته آینده بارش باران و برف در سطح استان اردبیل انتظار می‌رود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: در ادامه فعالیت سامانه بارشی در سطح استان، دیروز هم در تمام مناطق استان بویژه در دامنه‌های سبلان، شهرستان نیر و شهرستان خلخال بارش باران و برف رخ داد که طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش برف از ایستگاه هواشناسی بلقیس آباد (نیر) با ۴۰ سانتیمتر و آلوارس (سرعین) با ۳۱ سانتیمتر به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.