تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-31 19:32
کد مطلب: 81036
طبق پیش بینی هواشناسی از روز دوشنبه هفته جاری سامانه سرد و بارشی دیگری در استان اردبیل فعال خواهد شد که فعالیت این سامانه نیز مجدداً کاهش محسوس دماو ، بارش برف و باران را در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،بارش برف در سی و یکمین روز از بهار باعث شد تا استان اردبیل چهره زمستانی بخود بگیرد؛ گزارش ها حاکی است ارتفاع برف در ارتفاعات مشگین به نیم متر رسیده است.

بر اساس نقشه های هواشناسی،اداره کل هواشناشی به باغداران  و مرغداری و دامداری  و زنبورداران هشدار داد تا تمهیدات لازم برای کاهش خطر سرمازدگی بکار بگیرند. 

  بر این اساس توصیه شده است  تا  در ارتباط با سوزاندن، کاه و کلش و مواد مناسب برای ایجاد دود در اطراف باغات میوه به منظور جابجایی هوا، استفاده از دستگاه های جلوگیری از سرمازدگی مانند مولد باد، بخاری های بادی و چاهک معکوس و استفاده از سایر روش های فنی مقابله با کاهش سرمازدگی،  تنظیم دمای گلخانه ها ، مرغداری ها و  دامداری ها و انبار ها و حفاظت ماشین های کشاورزی، خودداری از جابجایی کندوها و محافظت از آنها به دلیل کاهش دما و کنترل و کاهش غذادهی در استخرهای پرورش ماهی به دلیل کاهش محسوس دما  را مد نظر قرار بدهند .

همچنین یوسف جهانی مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران   با اشاره به گل دهی بیشتر درختان میوه گفت: در صورت تداوم شرایط فعلی احتمال سرمازدگی بخش وسیعی از باغ ها دور از انتظار نیست.
 وی به باغداران توصیه کرد به منظور کاهش خسارت وارده تا حد امکان با آتش زدن کاه و کلش و لاستیک های فرسوده و تعدیل دمای هوا از وارد شدن خسارت بیشتر جلوگیری کنند.

فعالیت سامانه سرد و بارشی که موجب کاهش دمای هوا، بارش باران و برف در سطح استان شده تا عصر امروز تداوم خواهد داشت و در روز یکشنبه تنها در برخی مناطق بارش پراکنده باران و برف انتظار می‌رود.

اما از روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 سامانه سرد و بارشی دیگری در استان اردبیل فعال خواهد شد که فعالیت این سامانه نیز مجدداً ضمن کاهش محسوس دمای هوا، بارش بصورت باران در مناطق شمالی استان و برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان را در پی خواهد داشت.

طبق پیش بینی هواشناسی بارش از عصر دوشنبه تا قبل از ظهر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان اردبیل قابل ملاحظه خواهد بود و در مناطق مرکزی و جنوبی استان در طول شب و اوایل صبح ها به ویژه در روزهای سه شنبه و صبح چهارشنبه دمای هوا 4 تا 6 درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رفت.

 براساس این گزارش دمای هوا در طول شب های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در مناطق مرکزی 3 تا 5 درجه سلسیوس زیر صفر و در مناطق جنوبی استان 4 تا 6 درجه سلسیوس زیر صفر پیش بینی می‌شود.

طبق پیش بینی هواشناسی اوج شدت دمای منفی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در بازه زمانی 2 شب تا 6 صبح در استان اردبیل رخ خواهد داد.

 

انتهای پیام/ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.