تازه ها

پربیننده ترین

1398-02-02 17:42
کد مطلب: 81060
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل
سالانه یک میلیون فرآورده‌ لبنی در استان اردبیل تولید می شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تولید سالانه بیش از یک میلیون فرآورده‌های لبنی در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،نوبخت اژدری، عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد ۴۰ واحد کارخانه صنایع لبنیدرسطح استان اردبیل فعال است که سالانه افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی را تولید و روانه بازار مصرف می‌نمایند.

وی افزود: تعداد ۱۲ واحد کارخانه تولید خوراک دام وطیور نیز در سطح استان اردبیل فعال هستند که سالانه افزون بر ۲۶۴ هزارو ۱۰۰ تن انواع کنسانتره‌ها را تولید و در دسترس واحد‌های دامداری و مرغداری قرار می‌دهند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: وجود کشتارگاه صنعتی اردبیل به ظرفیت کشتار ۴ هزار راس دام سبک و ۲۵۰ راس دام سنگین و وجود مجتمع‌های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس و ایستگاه پرورش گوسفند مغانی جعفر آباد مغان و ایستگاه پرورش شتر دو کوهانه جعفر آباد و ایستگاه پرورش ملکه زنبور عسل و همچنین کارگاه بسته بندی عسل به تعداد ۱۴ واحد با ظرفیت اسمی سالانه ۱۴ هزارو ۸۷۵ تن و کارگاه موم عاج کنی به تعداد دو واحد به ظرفیت ۷۷۵ تن در سال و کشتارگاه‌های طیور به تعداد ۵ واحد به ظرفیت ۱۷ هزار قطعه در ساعت از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه استان اردبیل در جهت تولید و توسعه دامپروری است.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.