تازه ها

پربیننده ترین

1398-02-24 13:18
کد مطلب: 81412
رئيس دانشگاه علوم پزشكی اردبیل گفت: دستگاه پیشرفته سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس (سی تی آنژیو) در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،اخوان اکبری صبح امروز در بازديد از مراحل تكميلی عمليات راه اندازی دستگاه سی تی آنژیو در مركز آموزشی درمانی امام خمينی (ره) اردبيل اظهار داشت: برای اولين بار در استان ، دستگاه پيشرفته سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس (سی تی آنژیو) در اين مركز راه اندازی و افتتاح خواهد شد.

وی افزود: اين دستگاه با ارز مبادله ای ۴۲۰۰۰ ریال به قیمت ۸۷ میلیارد ریال خریداری شده که قیمت فعلی آن حدود ۲۸۰ میلیارد ریال است و در حال حاضر این دستگاه به گمرک ایران وارد شده و فعلا در حال ساخت و آماده سازی محل نصب دستگاه و تجهیزات جانبی آن هستیم که حدود ۹ میلیارد ریال جهت این امر اختصاص داده شده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: دستگاه سی تی آنژیوگرافی این بیمارستان از نوع ۱۲۸ اسلایس با مارک جنرال الکتریک بوده و یکی از پیشرفته ترین دستگاههای تشخیصی حال حاضر در دنیا بشمار می رود که در تشخیص آنوریسم عروقی ، انسداد های عروقی ، آمبولی ریه ، نشان دادن عروق تومور ها ، انسداد عروق کرونر قلب و مغز و سایر نقاط بدن کاربرد منحصر بفردی دارد.

 اخوان اكبری با بيان اينكه در بسیاری از بیماران، سی تی آنژیوگرافی جایگزین مناسبی برای آنژیوگرافی است، تصریح کرد: در این روش هیچ «کاتتری» داخل بدن نشده و بدون نیاز به کاتتریسم ، تصاویر بسیار واضحی از عروق در اختیار پزشکان قرار می دهد و کاهش چشمگیر دوزاژ پرتوی بیماران به دلیل سرعت بالای تصویر برداری در این دستگاه پزشکی غیرتهاجمی به تائید رسیده است.

وی خاطر نشان كرد: درحال حاضر تمامی درخواست های سی تی اسکن با دستگاههای ۶ و ۱۶ اسلایس انجام می شود که با استفاده از این دستگاه پیشرفته ۱۲۸ اسلایس وضوح و کیفیت تصاویر به دست آمده بسیار بالاتر رفته و امکان بازسازی سه بعدی تصاویر، مشابه آنچه به صورت واقعی در بدن وجود دارد میسر می‌شود تا جایی که به عنوان بهترین مدالیته تصویر برداری از قلب و عروق مطرح است.

 سی تی آنژیوگرافی قلب روشی است برای مشاهده وضعیت عروق کرونری قلب و تشخیص دقیق و زود هنگام گرفتگی رگ‌های قلبی که بدون انجام عمل تهاجمی انجام می‌شود و عملکرد خونرسانی سرخرگ‌ها به قلب را در قالب تصاویر سه بعدی به نمایش می دهد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.