تازه ها

پربیننده ترین

1398-03-01 12:53
کد مطلب: 81492
استاندار اردبیل به مهاجرت روستاییان در استان اشاره کرد و گفت: در صورت تامین منابع آبی برای شرب و کشاورزی بسیاری از اهالی مهاجرت معکوس را شروع خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در اردبیل برگزار شد گفت: از جمله طرح‌هایی که با هدف اشتغالزایی در روستا‌ها اجرایی می‌شود سه مجموعه پیست اسکی، طرح‌های گردشگری، مرغداری و دامداری می‌باشد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با اقداماتی که در راستای توسعه روستایی در استان انجام می‌دهیم این استان را به عنوان پایلوت توسعه پایدار روستایی در کشور معرفی کنیم.

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود به مهاجرت روستاییان در استان اشاره کرد و گفت: در صورت تامین منابع آبی برای شرب و کشاورزی بسیاری از اهالی مهاجرت معکوس را شروع خواهند کرد.

بهنام جو با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ مجتمع آبرسانی در استان تعریف شده که در حال اجراست، تصریح کرد:با تکمیل این مجتمع‌های آبرسانی در استان تا سال ۱۴۰۰ حرکت مناسبی در خصوص توسعه روستایی در بخش تامین آب انجام می‌گیرد.

رییس کارگروه اشتغال استان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص ایجاد اشتغال و راه اندازی واحد‌های تولیدی گفت: فعال کردن واحد‌های راکد از جمله مهم‌ترین اهداف در زمینه ایجاد اشتغال است که با جدیت دنبال می‌شود.

بهنام جو گفت: در سال گذشته بیش از ۱۳۵ واحد راکد فعال شده و امسال نیز فعال کردن واحد‌های راکد در اولویت اقدامات فرمانداران در شهرستان‌های استان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.