تازه ها

پربیننده ترین

1398-03-01 12:50
کد مطلب: 81493
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در اردبیل با بیان اینکه عمده دلیل کاهش جمعیت روستایی بعد از انقلاب مربوط به بیکاری است، گفت: راهکار اصلی ماندگاری جمعیت روستایی نیز اشتغال و رونق تولید است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امروز در کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: تصمیم بر این است قبل از فعال نشدن طرح‌های راکد، طرح جدیدی در روستا‌ها تعریف نشود و با راه اندازی طرح‌های راکد زمینه اشتغال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه جمعیت روستا‌ها در کشور کاهش یافته، افزود: عمده دلیل کاهش جمعیت روستایی بعد از انقلاب مربوط به بیکاری است و راهکار اصلی ماندگاری جمعیت روستایی اشتغال و رونق تولید است.

امید ادامه داد: در حال حاضر ۷۴ درصد جمعیت کشور در شهر‌ها و ۲۶ درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند که نشان می‌دهد جمعیت روستایی برغم افزایش جمعیت کاهش داشته است.

وی افزود: دولت در خدمات رسانی به روستا‌ها کوتاهی نکرده، ولی به رغم خدمات ارائه شده باز تخلیه روستا‌ها و کاهش جمعیت در نقاط مختلف رخ داده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: برای ماندگاری جمعیت روستایی و افزایش امید به زندگی فرصت جدیدی باید ایجاد شود.

وی بابیان اینکه اشتغال پایدار روستایی منجر به توسعه و رونق روستا‌ها می‌شود، افزود: طی ۲ سال اخیر در مجموع ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات طرح پایدار اشتغال روستایی اختصاص یافته و تاکنون ۷۳ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی در کشور به متقاضیان پرداخت شده است.

امید خاطرنشان کرد: قرار است امسال مابقی این تسهیلات که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، به طرح‌های اشتغالزای روستایی معرفی شده به بانک‌ها بتدریج پرداخت شود.

وی کارآفرینی و سرمایه گذاری در روستا‌ها را ضروری دانست و گفت: بستر و زمینه برای سرمایه گذاری با توجه به دارا بودن قابلیت‌های فراوان در روستا‌ها بیشتر است و امید است سرمایه گذاری در راه اندازی گلخانه‌ها و پرورش دام توسعه بیشتری داشته باشد.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.