تازه ها

پربیننده ترین

1398-03-05 17:43
کد مطلب: 81523
فرماندار شهرستان نمین از تولید گیاهان دارویی در این شهرستان خبرداد و گفت: با زیر کشت رفتن ۱۰۳ هکتار از اراضی نمین در زمینه گیاهان دارویی، به طور مستقیم برای 110 نفر از جوانان این شهرستان اشتغالزایی انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، عاطف ناصری، فرماندار شهرستان نمین بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از مزارع کشت گیاهان دارویی در روستای اورونج در جمع خبرنگاران گفت:۹۰ تن ماده خشک انواع مختلف گیاهان دارویی در این شهرستان استحصال می‌شود.

وی در ادامه سخنان به کشت انواع گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: زعفران، اسطوخودوس، گل راعی، سرخارگل، سنبل الطیب، نعنا واپیکاتا و کالاندولا از انواع گیاهان دارویی هستند که در شهرستان نمین کشت و تولید می‌شوند.

ناصری با بیان اینکه در این زمینه نزدیک به ۱۱۰ نفر در شهرستان بطور مستقیم در حال فعالیت هستند، گفت: ارائه آموزش‌های تخصصی، اعطای وام‌های کم بهره، بازاریابی و معرفی به نمایشگاه‌های مختلف استانی و کشوری از جمله خدماتی است که به فعالان این حوزه ارائه می‌شود.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی شهرستان نمین به استان گیلان و بهره مندی از تنوع گیاهی و جنگلی، این منطقه مکانی مستعد و دارای قابلیت بالا برای ایجاد این مراکز است و امید می‌رود با راه اندازی آن و توسعه مطالعات علمی در زمینه گیاهان دارویی و حرکت به سمت ایجاد صنایع تبدیلی در کنار تحقیقات تئوریک منافع و فواید مطلوب و شایسته عاید این شهرستان شود.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.