تازه ها

پربیننده ترین

1398-03-16 11:05
کد مطلب: 81613
مدیر حوزه علمیه اهل تسنن شهرستان تالش گفت: علماء نمی گذارند دشمنان اسلام با راه اندازی تفرقه بین شیعه و سنی به اهداف شوم خود برسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما در پی اهانت یک مداح به مقدسات اهل سنت ، آیت الله عاملی به عنوان اولین امام جمعه شیعه ی کشور بوند که به این موضوع واکنش نشان دادند ، به دنبال این موضع گیری مناسب ایشان ، عزت شیخ ، مدیرحوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش ، از ایشان تقدیر و تشکر کردند.

متن پیام و بیانیه؛

بسم الله الرحمن الرحیم

قدردانی و تشکر از آیت الله سیدحسن عاملی – امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اردبیل

اتحاد مسلمانان امر واجبی است که کیان امت اسلام را حفظ می کند و به دشمنان اجازه ی ورود به حریم اسلام را نمی دهد و دوستان اسلام را می افزاید.

حضرت پیامبر خدا صلی الله علیه و سلم با ابلاغ رسالتش کینه ها را زدود.

برادری و اخوت را بر محوریت اخلاق حسنه و رعایت ادب بین اهل ایمان ایجاد نمود، به طوریکه اجازه نداد هیچ مسلمان مومن، حتی فرد غیر مسلمان را هم هتک حرمت بکند.

متاسفانه امروز بعضی ها خواسته یا ناخواسته با توهین و ناسزاگویی به مقدسات اسلام بین اهل سنت و اهل تشیع ایجاد اختلاف می کنند و در فکر پروراندن کینه ها هستند.

اما به لطف پروردگار حکیم بزرگان و علماء ربّانی نمی گذارند این خنّاسان در جامعه شجره خبیثه را به ثمر برسانند. لذا من باب " من لم یشکر الناس لم یشکر الله " از حضرت آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه محترم اردبیل و نماینده ولی فقیه در این استان که حقاَ عالم بزرگواری هستند و واقع بینانه با تأسی از سیره ی نبوی و رویه اهل بیت علیهم السّلام کریمانه جلوی حرکت های افراطی و تفریطی موضع گیری داشته اند و برای پاسخگویی به یاوه سرایی های یک فرد کج اندیش و بی درایت که با اندیشه فقیرانه به مسائل بشری پرداخته و در همین راستا به ام المومنین عایشه رضی الله عنها توهین کرده بود جواب دادند و تذکرات روشنگرانه و رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه را ارائه داشتند، کمال تشکر و قدردانی خودمان را اعلام می داریم. زید الله امثالهم و دامت برکاته

عزت شیخ

مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.