تازه ها

1398-04-23 12:40
کد مطلب: 82012
استاندار اردبیل گفت: بیش از ۲۰ درصد آب شرب در استان اردبیل هدر می رود و مردم باید فرهنگ چگونه مصرف کردن آب را برای فرزندان خود بیاموزند. .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو صبح امروز در بازدید سر زده از شرکت آب و فاضلاب شهری اردبیل اظهار داشت: امروزه بحث تامین آب شرب سالم یکی از دغدغه های بزرگ دولت است و باید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت مناسب به سمت کاهش مصرف حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه سالانه ۱۵ هزار به تعداد مشترکین اضافه می شود، افزود: با افزایش جمعیت شهری و کاهش منابع آبی تنها راه چاره مدیریت آب،بهینه مصرف کردن و فرهنگ سازی این موضوع است.
بهنام جو توسعه شبکه فاضلاب شهری را یادآور شد و گفت : با توجه به افزایش متقاضیان در سطح شهر باید انجام این پروژه با جدیت و سرعت عمل بالا انجام گیرد.
وی تصریح کرد: در کنار فاضلاب ، انجام پروژه تصفیه خانه در اردبیل با جدیت و حساسیت بیشتر ضرورت دارد و تصفیه خانه پارس آباد نیز با ۳۲میلیارد تومان،اعتبار لازم تکمیل می شود.
استاندار اردبیل ادغام دو شرکت آب فاضلاب شهری و روستایی را منطقی دانست و گفت: پرسنل این دو شرکت مرتبط تخصصی بوده و با تعیین و تکلیف اموال مازاد شرکت ها برخی پروژه ها تامین اعتبار می شوند.
وی جمعیت فعلی شهر اردبیل را بیش از ۶۰۰هزار نفر اعلام کرد و افزود: در آینده ، اردبیل با افزایش جمعیت مواجه می شود و مسئولان باید به فکر فاضلاب ، تصفیه خانه و تامین آب شرب سالم مورد نیاز باشند.
بهنام جو ابراز داشت:انتقال آب گرگر به مرکز شهر جهت شرب شهروندان مطالعه شود و در مرکز شهر با تعبیه شیرهای برداشت می توان به مدیریت مصرف کمک کرد.
 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.