تازه ها

1398-04-25 20:29
کد مطلب: 82041
با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد
مجمع بسیج استان در اردبیل+تصویر
مجمع بسیج استان اردبیل با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولین استانی و اقشار مختلف بسیج در سالن ولایت اردبیل برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، عصر امروز مجمع بسیج استان اردبیل با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولین استانی و اقشار مختلف بسیج در سالن ولایت اردبیل برگزار شد

آمنه عالم راثی، رئیس کارگروه زن و خانواده در مجمع بسیج استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار داشت: کارگروه‌های استانی زن و خانواده در پی بررسی، مطالعه و جلسات متعدد، تعدادی از آسیب‌های موجود را شناسایی کرده که اهم آن تغییر سبک زندگی و هجوم فرهنگ وارداتی و کاهش نقش تاثیرگذاری زن در خانواده است.

وی معضل طلاق و آسیب‌های استفاده نامطلوب از فضای مجازی را از مشکلات موجود در جامعه و خانواده‌ها دانست و گفت: در کنار آسیب‌ها، فرصت‌هایی نیز در استان احصا شده که زمینه تربیت مطلوب دینی جامعه را رقم می‌زند؛ وجود فرهنگ بومی غالب و خانواده محوری و ظرفیت توانمند بسیج بخشی از فرصت‌ها است.

رئیس کارگروه زن و خانواده در مجمع بسیج استان خواستار استفاده از قوانین جامع، مشارکت تمامی دستگاه‌ها و حمایت از اشتغال زنان شد و گفت: در صورت توجه به مسائل اقتصادی و فرهنگی زنان بسیاری از مشکلات استان نیز حل و فصل می‌شود.

داوود حسن پناه، نماینده کارگروه  تخصصی کشاورزی مجمع بسیج استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: در کارگروه تخصصی کشاورزی موضوعات مختلف از جمله بذر، تدوین اطلس، ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی، ایجاد مرکز تولیدات حبوبات و گیاهان غلهای مورد بررسی قرار گرفته و کلکسیون گیاهان دارویی با بیش از 200 گونه از گیاهان جمع‌آوری شده است.

وی با تاکید به اینکه اطلس ذخایر ژنتیکی زراعی، دامی و باغی استان اردبیل نیز نه تنها در استان اردبیل تشکیل شده بلکه به تمام استان‌ها ابلاغ شده تا پایان اسفند نسبت به تدوین آن اقدام کنند.

نماینده کارگروه تخصصی کشاورزی مجمع بسیج استان به ورود هزار تن سیب زمینی به کشور اشاره کرد و گفت: به‌جز اردبیل سایر استان‌ها از سیب زمینی وارداتی استفاده کردند که ما با گله از این موضوع زمینه حمایت از تولیدکنندگان استان را فراهم ساختیم و مزارع موفقی در سایه حمایت‌ها پر از محصول شده است.

سخنرانی سردار غلامرضا سلیمانی  رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)، جهانگیر امامی مسئول مجمع بسیج و نمایندگان بسیج جامعه زنان  و کارگروه کشاورزی از جمله برنامه های این مراسم در اردبیل یود.

انتهای پیام/ج

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.