تازه ها

پربیننده ترین

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت پیش بینی می شود در سال 1400 یکی از مارکرهای هپاتیت Bو Cیا HIVدر میان اهدا کنندگان خون کشور به صفر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،بشیر حاجی‌بیگی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به قدمت 40 ساله اداره کل انتقال خون استان اردبیل و پیشتازی در فعالیت های متمرکز در امر انتقال خون اظهار داشت: این استان در شبکه خونرسانی کشور نقش فعالی دارد و با توزیع 36 هزار و 500 واحد خون و فرآورده آن به مراکز درمانی و بیمارستانی در سال 97در این زمینه عملکرد خوبی به ثبت رسانده است.

وی   از وجود 550 بیمار خاص در استان اشاره خبردادو افزود: خدمت رسانی از طریق تامین خون و فرآورده برای عزیزان هموفیلی ، تالاسمی و دیالیزی از امور مهمی است که بر عهده اداره کل انتقال خون استان اردبیل است.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اجرای آزمایشهای غربالگری اهدا کنندگان  را نقطه عطفی در فعالیت های فنی سازمان انتقال خون است که استان اردبیل نیز در این طرح شرکت می کند.

حاجی بیگی تصریح کرد: خدمات ویژه سازمان انتقال خون به بیماران از جمله دستگاه های پرتو دهی خون و فرآورده های آن و استفاده از کیسه های فیلتر دار برای بیماران خاص ، استفاده از خون کم لکوسیت را برای بیماران تالاسمی مهم و  حیاتی است.

وی اظهار داشت: این استان توانسته است رتبه دوم کشور را از نظر رشد اهدای خون در سال 1397 نسبت به سال پیش از آن به دست آورد.

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به به نرخ پایین شیوع عفونت های منتقله از راه تزریق خون در کشور افزود: در حال حاضر شیوع HIVدر 16 استان و شیوع هپاتیت C  در 5 استان کشوردر میان اهدا کنندگان خون به صفر رسیده است.

حاجی بیگی همچنین از واکسیناسیون هپاتیت Bدر اهدا کنندگان مستمر خون در استانهای کشور خبرداد و عنوان کرد: امیدواریم با حفظ و نگهداری اهدا کنندگان مستمر خون ریسک شیوع هپاتیت Bدر میان اهدا کنندگان خون با صرف کمترین هزینه به صفر برسد.

وی پیش بینی کرد در سال 1400 یکی از مارکرهای هپاتیت Bو Cیا HIVدر میان اهدا کنندگان خون کشور به صفر خواهد رسید.

دیروز نیز طی  مراسمی شراره دژکام بعنوان مدیر کل جدیدانتقال خون استان اردبیل معارفه شد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.