تازه ها

پربیننده ترین

1398-04-30 11:02
کد مطلب: 82089
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:
کمک میلیاردی خیر اردبیلی به بهزیستی
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: یکی خیر بی نام و نشان ماهانه برای یک هزار نفر ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر نیازمند پرداخت می‌کند که ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان و سالانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد این کمک‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،بهزاد ستاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت : یکی خیر بی نام و نشان ماهانه برای یک هزار نفر ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر نیازمند پرداخت می‌کند که ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان و سالانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد این کمک‌هاست.

وی افزود: اهالی استان و خیرین و موسسات خیریه که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر معلول و سالمند به شکل روزانه و شبانه در آن نگهداری می‌شوند بیش از ۸٫۵ میلیارد تومان کمک کردند که این کمک‌ها یاریگر ما در ارائه خدمات مطلوب بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه خیرین دوست ندارند نام و نشانی از آنها باقی بماند، تصریح کرد: اغلب خیرین ترجیح می دهند کمک هایشان مخفیانه باقی بماند و انصافا بخش اعظمی از این کمک ها هم مخفی می ماند اما به هر حال مسائلی هم هست که رسانه ای می شود  که طرح آنها بدون شک می تواند به ترویج این فرهنگ در جامعه کمک کند.

بهزاد ستاری گفت: ما طرح‌های خوبی را در پیشگیری و کنترل معلولیت اجرایی می‌کنیم تا افراد جامعه ما کمتر در معرض آسیب و خطر بوده و زندگی سالمی را داشته باشند.

وی نمونه این طرح‌های پیشگیرانه را در کاهش معلولیت‌ها اجرای طرح غربالگری بینایی اعلام و خاطرنشان کرد: بیش از ۷۳ هزار کودک سه تا ۶ ساله مورد سنجش و کنترل سلامت بینایی قرار گرفتند که از این تعداد ۵۰۴ نفر تنبلی چشم داشتند.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل به غربالگری شنوایی نوزادان اشاره کرد و گفت: هر ۲۲ هزار نوزاد به دنیا آمده در سال گذشته مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند که با تشخیص به موقع ۹۷ کودک از ابتلا به کرولالی نجات یافتند.

وی به افتتاح خانه رفاه کودک و خانواده اشاره و تصریح کرد: طرح مصون‌سازی کودکان از خطرات اعتیاد در استان اردبیل و در ۳۱ مهد در حال اجراست که قطعا با همکاری دستگاه‌های مرتبط به ویژه آموزش و پرورش این طرح امسال توسعه می‌یابد.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.