تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-15 10:55
کد مطلب: 82210
در سوگ شهرام رضایی؛
آخرین نقش استاد بر تن زمخت جاده
در روزهایی که آمار افتخارات ملی و بین المللی کاریکاتوریست اردبیلی مرز ۲۰۰ عنوان را رد می‌کرد، جاده‌های استان اردبیل هم آمار ۲۰۰ کشته در سال را ثبت می‌کردند و صد افسوس که پرده آخر این دوئل ناجوانمردانه و اسفناک به نفع جاده‌هایی تمام شد که بیش از وصال، فراق ابدی را برای ما اردبیلی‌ها تداعی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سیدمصطفی جمشیدی فعال رسانه و مطبوعات اردبیل در مورد فقدان مرحوم "شهرام رضایی این گونه نوشت؛

در روزهایی که آمار افتخارات ملی و بین المللی کاریکاتوریست اردبیلی مرز ۲۰۰ عنوان را رد می‌کرد، جاده‌های استان اردبیل هم آمار ۲۰۰ کشته در سال را ثبت می‌کردند و صد افسوس که پرده آخر این دوئل ناجوانمردانه و اسفناک به نفع جاده‌هایی تمام شد که بیش از وصال، فراق ابدی را برای ما اردبیلی‌ها تداعی کرده‌اند و امروز هم چهره جهانی کاریکاتورمان را از ما ستاندند.

برای جوان ۱۸ ساله‌ای که از شهری کوچک برای دانشگاه عازم تهران می‌شود، هیچ چیز خوشایندتر از یافتن یک همشهری نیست و «شهرام رضایی» نمونه اعلای این خوشبختی برای من در دانشگاه بود. هنرمندی محجوب، سربه‌زیر و دوست داشتنی؛ جوان خلاقی که به ندرت حرف می‌زد و همه فریادهایش را برای کاریکاتورهایش نگه می‌داشت.

همین خصوصیات برای ستاره شدن کفایت می‌کرد و خیلی زود چهارگوشه جهان مخاطب جدی طنز تلخ رضایی شد. او یکی پس از دیگری افتخارات و عناوین ملی و بین‌الملی را کسب کرد تا سهم درخوری از ویترین افتخارات هنری استان را به خود اختصاص دهد.

امروز او خیلی زود و برای همیشه از میان ما رفت؛ از میان آنهایی که او را فهمیدند و آنهایی که نفهمیدند. با عجله و به آزاردهنده‌ترین شکل ممکن! به دست جاده‌هایی فقط در سه ماهه اول امسال ۵۸ نفر را به کام مرگ کشانده‌اند و بعید است در آینده نزدیک این ارابه خونین از حرکت بایستد.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.