تازه ها

پربیننده ترین

امروزه برای اینکه بتوانیم از بازار خارجی نوشت افزار عبور کنیم باید علاوه بر حمایت، باید تلاش کنیم و کیفیت محصولات داخلی را افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید ملی نام گذاری شده است بنایراین برای تحقق این شعار ملی که از سوی مقام معظم رهبری برای تدوام و استمرار در ادامه سیاست های راهبردی حمایت از کالای ایرانی انجام شد ،ترویج حماتی از خرید نوشت افزار ایرانی در بین دانش آموزان یک امر مهم و ضروری ذر جامعه است.

امروزه تولید و اشتغال در جامعه یک امر مهم و ضروری برای مقابله با تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی دشمن است که می توان با حمایت از کالای ایرانی و خرید نوشت افزار های داخلی به این امر مهم و ضروری دامن زد.

تولید، رکن اساسی یک کشور است و ایران اسلامی نیز با توجه به ظرفیت های کنونی داخلی اعم از نیروی جوان و کارآمد و ذخایر طبیعی دیگر  از این قائده مستثنی نیست و برای تحقق این اهداف خطیر یعنی رونق تولید چاره ای جز حمایت فزاینده تر از تولید وجود ندارد.

این فرهنگ است که می تواند با درست تبیین شدن آن در جامعه امروزی به کمک پیشبرد اهداف برای پیشرفت و رشد تعالی یک جامعه و یا کشور کمک کند بنابراین فرهنگ خرید کالای ایرانی اسلامی از این قاعده مستثنی نبوده و علاوه بر اینکه رعایت این فرهنگ در جامعه ما به رونق تولید و اشتغال آفرینی می افزاید از تهاجم فرهنگ غرب نیز جلوگیری می کند.

امروز دشمنان با تولید فیلم ها و کارتون های غربگرایانه و با اسطوره سازی خیالی در این نوع تولیدات می خواهند بر کودکان و جوانان تاثیر منفی بگذارند که باید برای مقابله با این افکار شوم فرهنگ ایرانی اسلامی را در جامعه دهیم.

اکنون نوشت افزاز های خارجی با کیفیت و تصاویر جذاب بازار داخلی را اشغال کرده و برخی محصولات خارجی به لحاظ فرهنگی و تربیتی علاوه بر اینکه  بار منفی بر افکار دانش آموزان ما دارد موجب تحمیل فرهنگ غرب نیز در مدارس و جامعه جوانان ما دارد.

فرهنگ تولید ،فرهنگ مصرف و کیفیت کالای تولیدی همگی زیرشاخه ای از فرهنگ اجتماعی، اقتصادی و ملی است و برای تحقق این فرهنگ باید علاوه بر اینکه به کمک رسانه های جامع برویم باید تلاش کنیم تا با ساخت کارتون هایی با محتوایی ایرانی اسلامی  و معرفی اسطوره های از جمله شهید حسین فهمیده، شهید ذولفقاری و شهید بالازاده که همگی از دانش آموزان بدو انقلاب اسلامی و قهرمانان دوران هشت سال دفاع مقدس بودند، بتوانیم این بزرگمردان قهرمان را به نسل جدید معرفی کنیم.

باربی، سیندرلا، سفید برفی و بتمن از جمله شخصبت های کارتونی و خیالی غرب بر روی دفتر ،کیف و سایر نوشت افزار های موجود در بازار از کالاهای خارجی است که امروزه در اکثر کیف های دانش آموزان می توان یافت.

کیف هایی که دانش آموزان ما را می خواهند در آینده به سر منزلگاه اهداف آرمانی انقلاب اسلامی ببرند، مملو از محتویات فرهنگ غرب و شخصیت های خیالی دشمنان است ، حال با یان نوع فرهنگ ما چطور می خواهیم به سرمنزگاه و اهداف آرمانی انقلاب خود برسیم باید به سراغ مسئولان و کارشناسان مسائل اجتماعی رفت.

 

حوزه نوشت افزار،از عرصه های مهم تهاجم فرهنگی دشمن است

دبیر قرارگاه مطالبه گری احمدی روشن اردبیل حوزه نوشت افزار دانش آموزان را یکی از عرصه هایی دانست که دشمنان این انقلاب، آن را مورد تهاجم فرهنگی قرار می دهند و گفت: برای اینکه بتوان در مقابل این تهاجم غرب ایستاد باید راه های نفوذ آن ها را بست.

 

گلی با بیان اینکه کشور های غربی در طول سالیان متمادی هزینه های هنگفتی برای نفوذ فرهنگی به انقلاب اسلامی ما انجام داده اند تا بتوانند انقلاب و کشور را از درون متلاشی کنند،گفت: آنها با ایجاد و تزریق شخصیت های تخیلی و ساختگی غربی كه هیچ واقعیتی با دنیای واقعی ندارند به ذهن دانش آموزان ایرانی می خواهند با کم رنگ کردن شخصیت های ملی و مذهبی ما را از طریق نفوذ در ذهن ها نابود کرده و علاوه بر از بین بردن الگوهای واقعی برای اینده سازان کشور، هویت ایرانی و اسلامی نوجوانان را نیز تضعیف کنند.

اشتغال هر 4000 نفر در گرو خرید یک نوشت افزار ایرانی

نماینده مردم اردبیل ،نیر ،نمین و سرعین گفت: با حمایت از رونق تولید ملی و نوشت افزار های ایرانی می تواینم یک اشتغال قابل توجهی شاهد باشیم.

بدری در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما اظهار داشت : با خرید هر نوشت افزار ایرانی فضا برای اشتغال چهار هزار جوان بیکار فراهم می شود و چه بهتر است ما در فصل گرم نوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس از نوشت افزار های ایرانی حمایت کنیم.

وی افزود: هفتاد درصد نوشت افزارهای موجود در بازار خارجی است و با توجه به گرانی مواد اولیه از جمله کاغذ بسیاری از کارگاه های تولیدی نوشت افزار رو به تعطیلی است لذا باید با حمایت از تولیدکنندگان نوشت افزار در سطح کشور بتوانیم از رقبای خارجی در بازار سبقت بگیریم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.