تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-20 13:00
کد مطلب: 82251
تنها یک قدم تا عید سعید قربان فاصله است، عیدی می توان گفت بهترین فرصت برای قرب الهی و عید صداقت و پاکی و تسلیم شدن انسان مؤمن در برابر اراده پروردگار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، عید‌قربان یادآور قربانگاه ابراهیم خلیل‌الله(ع) و درس ایثار و فداکاری در راه خدا است که می توان ازاین امتحان الهی درسی بزرگ آموخت و چه قربانی های که جوانان نسل اول و دوم انقلاب در راه خدا و اسلام فدا کردند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

فرق قربانگاه عید سعید قربان را با قربانگاه کربلا در یک مسئله می توان یافت که آن هم تسلیم در مقابل دستورات الهی و اطاعت پذیری از دستور پروردگار عالم است.

یکی در قربانگاه کعبه و دیگری در دشت کربلا، در قربانگاه کعبه ابراهیم خلیل الله (ع) با فرزند خود مورد امتحان الهی قرار گرفت و در دشت کربلا هم حضرت اباعبدالحسین (ع) با یاران و فرزندان و خانواده خود و هر دو در راه خدا و اسلام مورد امتحان سخت الهی قرار گرفتند و هردو پیروز این امتحان بزرگ  قرار گرفتند.

و هنوز این امتحان الهی ادامه دارد و چه قرانگاه های که جوانان مومن و انقلابی خون خود را در راه اسلام فدا کردند و پیروزمندانه از این امتحان های سخت الهی عبور کردند و از جان و مال و ثروت و زندگی خود گذشتند تا ما امروز اینجا در امنیت و آرامش برای این عید بزرگ که عید بزرگ مسلمانان جهان اسلام نیز هست قلم زنیم.

مسیر هدایتی که حضرت سیدالشهدا علیه السلام در طول دوران امامت خود ترسیم فرمودند، مسیری بود که از فرازهای دعا، نیایش، قیام، بیان صریح و موعظه گذشته است، در حقیقت امام حسین علیه السلام از هیچ شیوه تربیتی برای هدایت و تربیت انسان در طول تاریخ فروگذار نکرده‌اند. دعای عرفه نمونه‌ای از آموزه‌های تربیتی است که در عین حال که روحیه معنوی و بینش الهی انسان را تقویت می‌کند، سبک زندگی اسلامی و شیوه صحیح بندگی خدا را تا رسیدن به کمال ترسیم می‌کند. بررسی مضامین و آموزه‌های دعای عرفه این نکته را مشخص می‌کند که حضرت سیدالشهدا علیه السلام تربیت را بر مبنای نیازهای فطری و دغدغه‌های ذاتی انسان قرار داده و به این صورت، کامل‌ترین و دقیق‌ترین مفاهیم تربیتی را می‌توان در دعای عرفه جست‌وجو کرد.

عکس نوشته های زیبا به مناسبت عید قربان

عید‌قربان یادآور قربانگاه ابراهیم خلیل‌الله(ع) است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: عید‌قربان یادآور قربانگاه ابراهیم خلیل‌الله(ع) و درس ایثار و عید صداقت و پاکی و تسلیم شدن انسان مؤمن در برابر اراده پروردگار است.

حجت الاسلام و المسلیمن مهدی ستوده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما اظهارداشت؛ حضرت ابراهیم(ع) در چنین روزی با قربانی‌کردن حضرت اسماعیل(ع) و با گذشتن از فرزندش، در امتحان الهی سرافراز شد و ما نیز باید کاری کنیم که به خاطر رضای خدا، از امیال مادی و تعلقات بگذریم.

حجت الاسلام والمسلیمن ستوده بیان کرد: همه باید از قربانگاه ابراهیم خلیل الله (ع) درس تسلیم در مقابل اراده خدا بگیریم و از نفس خود دل ببریم و با اخلاص تمام خود را در راه خدا تقدیم کنیم.

وی کمک به مستضعفان در جامعه را یکی از برکات این عید عنوان کرد و گفت: بنا بر روایات، قربان‌کردن برای افراد عادی واجب نیست، بلکه مستحب است اما آنها که اقدام به قربانی در راه خدا می‌کنند، نباید سهم نیازمندان و مستمندان را از یاد ببرند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه ایام حج نشانه‌ای از پاکیزگی، آگاهی و معنویت است، تصریح کرد: مسلمانان در این‌ مراسم ضمن خود سازی و تمرین بندگی، از هواهای نفسانی‌ دوری می‌جویند و درس برادری، برابری و اتحاد می‌آموزند و همچنین از مظاهر شرک دوری می‌گزینند و شعار برائت از مشرکان سر می‌دهند.

امسال مردم ایران گرانترین عید سعید قربان را به خود تجربه می کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما؛ امسال علی رغم برنامه ریزی های انجام شده به سر منزل نرسیده مسئولان برای تنظیم بازار گوشت کماکان مردم با گرانی بیش از حد انتظار گوشت همراه است.

سالی که نیکوست از بهاره اش پیداست امسال از همان ابتدا شاهد گرانی های زیادی بر روی محصولات متعدد کشاورزی و لبنیاتی و دام طیور در بازار بوده ایم و هنوز بسیاری از این محصولات در بازار روز از قیمت بالای برخوردار است.

علی رغم وادرات گوشت های منجمد به کشور و عدم کنترل و پخش این نوع گوشت ها بازهم شاهد افزایش قیمت گوشت در بازار هستیم در حالی که این روزها به اوج خرید این محصول دامی در بازار کشور هستیم. 

این درحالی است که بسیاری از اقشار مختلف کم درامدها و بی بضاعت ها در شرایط عدم توان خرید گوشت دامی به سمت گوشت مرغ و طیور می رفتند گویا امسال بخاطر گرانی این محصول در بازار از دست یافتن به گوشت مرغ هم بی بهره خواهند ماند.

وقتی به گوشه کنار وحاشیه های از شهر و روستا ها که سفر می کنی و تنها چند لحظه ای پای صحبت های این اهای می نشینی شاهد حرف های از جنس درد و اشک و اه حسرت می شوی که خاناوده ها از شرمساری و شرمندگی خود نسبت به فرزندانشان می گویند.

حال چقدر می توان به ان امر مهم پرداخت و به یاری این نیازمندان فراموش شده در حاشیه های شهر پرداخت رفیت م سراغ موسسات خیریه و اداره کل امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل تا پرس و جو شویم از کمک و کمک رسانی این نهاد به اهالی کمک درامد و بی بضاعت استان اردبیل، که شاهد یک طرحی برای جمع اوری گوشت های مردمی و توزیع آن در بین محرومین شدیم.

طرح قربانگاه پیشگام تامین گوشت نیازمندان در عید قربان است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از تامین گوشت برای عید قربان از طریق طرح قربانگاه در پایگاه های کمیته امداد سراسر استان در اردبیل خبرداد.

حسین دشتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما اظهارداشت؛ چهار پایگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) در مرکز استان و چندین پایگاه در سایر شهرستان ها، شهرها و حتی در بخش های تابعه استان اردبیل با اجرای طرح قربانگاه پیشگام تامین گوشت نیازمندان در عید سعید قربان است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 740 میلیون تومان از کمک های مردمی اعم از نقدی و غیر نقدی بصورت گوشت آماده کمک رسانی شد افزود: این کمک رسانی های امسال پیش بینی می شود به 67 درصد افزایش یابد.

دشتی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سریعترین زمان و با مشارکت مردم تمامی نیازمندی های مردم و گوشت های جمع اوری شده را به دست نیازمندان خواهد رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما؛ امیدواریم فردا در عید سعید قربان هیچ چشمی در حسرت چند سیغ کباب داغ نماند و هیچ دلی بخاطر شرمساری از خانواده ها نشکند.

گزارش: مهدی همتی

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.