تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-20 13:59
کد مطلب: 82254
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد
کشف ۲ میلیون عدد اقلام دارویی غیرمجاز در اردبیل
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کشف بیش از 2میلیون عدد اقلام دارویی غیرمجاز در استان اردبیل خبرداد و گفت: این اقلام دارویی غیرمجاز در بازرسی از مراکز غیرمجاز عرضه دارو، عطاری ها، داروخانه ها کشف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محسن ارزنلو  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  ظهر امروز در جمع خبرنگاران از کشف بیش از دو میلیون عدد اقلام دارویی غیرمجاز در استان اردبیل خبر داد و گفت: 

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیون و ۹ هزار عدد اقلام دارویی غیرمجاز به ارزش بیش از ۷.۵ میلیارد ریال در این استان کشف شده است، گفت:این اقلام دارویی غیرمجاز در بازرسی از مراکز غیرمجاز عرضه دارو، عطاری ها، داروخانه ها و... کشف شده است.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خاطرنشان کرد: در این مدت دو هزار و ۵۷۳ مورد بازرسی از داروخانه ها، شرکت های دارویی، مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر و مراکز غیرمجاز عرضه دارو و عطاری ها صورت گرفته است.
 
وی در عین حال با اشاره به صدور مجوز تاسیس داروخانه در شهرهای استان به تعداد ۲۰ مورد یادآور شد و گفت: در این مدت بیش از هفت هزار اقلام آرایشی و بهداشتی به ارزش ۳۶۸ میلیون ریال در این استان کشف و ضبط شد.
 
ارزنلو همچنین تعداد کل پرونده های ارسالی متخلفان حوزه غذا و دارو به مراجع قانونی را ۲۰ پرونده برشمرد و متذکر شد: ۴۷۳ مورد پروانه بهداشتی مربوط به کارخانجات و کارگاه های تولید مواد غذایی و آشامیدنی تحت پوشش نیز در یک سال گذشته تمدید و یا صادر شده است.
 
وی با اشاره به اجرای طرح پایش و پالایش برچسب گذاری محصولات غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به تعداد هزار محصول در سطح عرضه، به راه اندازی داروخانه آموزشی دانشگاه با ارایه خدمات آموزشی به دانشجویان دانشکده داروسازی و خدمات دارویی به مردم و عرصه داروهای خاص و کمیاب در استان اشاره کرد.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.