تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-20 16:36
کد مطلب: 82255
رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي استان اردبيل:
حال عمومي مصدومان قله سبلان رضايت بخش است+فیلم
آخرين وضعيت جسمي مصدومان حادثه سقوط كوهنوردان در يخچال شمالي كوه سبلان را رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي استان اردبيل تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،مجید  غريباني عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز شنبه ١٩ مرداد و به دنبال اعلام گزارش سقوط دو نفر از كوهنوردان حاضر در يخچال شمالي قله سبلان و اعزام فوري نيروهاي امداد كوهستان جمعيت هلال احمر آن منطقه ، بلافاصله بالگرد امداد هوايي اورژانس استان نيز با پرواز بر فراز قله اقدام به فرود در اطراف پناهگاه نمود تا عمليات انتقال مصدومان تسريع يابد اما به لحاظ وضعيت جوي و وزش باد شديد و در پيش بودن تاريكي و نيز تاخيري كه به جهت سختي عمليات انتقال مصدومان از نقطه يخچال وجود داشت امكان ادامه حضور بالگرد در منطقه ميسر نشد.

وی افزود:متعاقب آن اكيپ هاي آمبولانس اورژانس مشكين شهر با حضور در منطقه شابيل و پس از تحويل گرفتن مصدومان از امدادگران هلال احمر اقدام به انتقال مصدومان به بيمارستان مشكين شهر کردند.

رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي استان اردبیل با اعلام وضعيت مساعد جسمي اين كوهنوردان گفت: يكي از اين مصدومان در حال حاضر مرخص و مصدوم ديگر به جهت شكستگي هاي اندام در حال مداوا است كه حال عمومي وي نيز رضايت بخش است.

غریبانی با اشاره به اينكه همه ساله در منطقه سبلان با بروز چنين حوادث ناگوار مواجه هستيم از لزوم افزايش آموزش ها،هماهنگي ها و اقدامات مشترك امدادي مطابق با اصول و قواعد امدادي بين هيئت هاي كوهنوردي و تيم هاي امدادي اورژانس و هلال احمر تاكيد كرد.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.