تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-20 21:44
کد مطلب: 82257
مراسم دعای عرفه همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور مردم اردبیل در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، مردم اردبیل عصر امروز همزمان با سراسر کشور و به تاسی از مولای شهیدشان امام حسین(ع) امسال نیز همانند سال‌های گذشته در روز عرفه با حضور در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) و زمزمه فرازهای عرفانی دعای عرفه از خدا خواستند تا در این روز دعایشان را پذیرفته و رنگ اجابت به حوائج شان بدمد.

حجت الاسلام حسین نوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه اردبیل در این مراسم به تبیین مفهوم فرازهایی از دعای عرفه پرداخت و گفت: خداوند به مومنین سه خصلت داده است.

وی با بیان اینکه خداوند به مومنین عزت داده است،گفت: شهید حججی نمونه ای از آن دسته از مؤمنین است که با شهادت خود در ایران اسلامی جریان بزرگ و انقلاب به راه انداخت.

نوری از هیبت و عظمت به عنوان خصلت دیگر مؤمنین نام برد و گفت: سرخم کردن فرماندهان بزرگ آمریکایی و انگلیسی در برابر سروان ایرانی و درخواست اجازه تردد آنها از وی، نمونه آن عزتی است که خداوند به مومنین وعده داده است.

این مبلغ اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خداوند جواد اهل جود است، به فرازهایی از جوشن کبیر اشاره کرد و گفت: جود الهی هم معنوی است و هم مادی.

وی به میهمانان بزرگ عرفات در روز عرفه اشاره کرد و گفت: گنهکاران هیچگاه از جود معنوی خداوند متعال مأیوس نمی شوند.

وی در پایان سخنان خود به شهادت مسلم بن عقیل نیز اشاره کرد و گفت: این سفیر امام حسین(ع) تمام وجود خود را صرف تبعیت از ولایت کرد و با وجود اینکه در میدان تنها مانده بود ولی تا آخرین قطره خون خود در دفاع از حق و حقیقت و تبعیت از مقام ولایت ثابت قدم و استوار ماند.

انتهای پیام/ج

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.