تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-27 17:30
کد مطلب: 82308
مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل خبرداد
شرکت بیش از 21 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی در اردبیل
مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل از شرکت بیش از 21 هزار نفر از مردم اردبیل در جشنواره کتابخوانی رضوی خبرداد و گفت:شناسایی و معرفی تولید کنندگان آثار فرهنگ رضوی از ویژگی های این جشنواره بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، پروانه رضاقلی زاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخانی رضوی که بعد از ظهر امروز در تالار بیضاء اردبیلی برگزار شد با بیان اینکه این جشنواره با هدف اشاعه فرهنگ رضوی و گسترش فعالیت های رضوی برگزار شد، گفت: شناسایی و معرفی تولید کنندگان آثار فرهنگ رضوی از ویژگی های این جشنواره بود.

وی در ادامه سخنان خود به تعداد شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتاخوانی رضوی نیز اشاره کرد و  با بیان اینکه 1/364/000 هزار نفر در کل کشور در این جشنواره شرکت کرده بودند، گفت: از این تعداد 21/683 نفر مربوط به استان اردبیل است.

رضاقلی زاده در ادامه سخنان خود به تشریح  تعداد شرکت کنندکان در شهرستان های مختلف استان اردبیل پرداخت و گفت: از این تعداد 6/500 نفر از شهرستان اردبیل، 8000 نفر از شهرستان نیز و 6000 نفر در شهرستان نمین در دو بخش مجازی و کتبی در سه رده سنی کودکان و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در این جشنواره بودند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل با بیان اینکه در این جشنواره 11 عنوان کتاب شامل 4 عنوان مربوط به رده سنی کودکان، 3 عنوان کتاب ویژه نوجوانان و 5 عنوان کتاب ویژه بزرگسالان در نظر گرفته شده بود. گفت: فراخوان جشنواره از اول اردیبهشت ماه از طریق رسانه ها و پوستر در سطح استان اطلاع رسانی شده بود.

وی تشکیل انجمن های کتابخانه به ریاست فرماندار در شهرستان ها را یادآور شد و گفت: در اجرای این جشنواره، همه ادارات و دستگاه های اجرایی مشارکت داشتند.

رضا قلی زاده با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره کتابخوانه رضوی نسبت به سال گذشته رشد 7 برابری داشت به نوع شرکت کنندگان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه 12970 نفر بصورت انفرادی در این جشنواره شرکت کرده بودند، گفت:  1240 مورد نیز بصورت خانوادگی در جشنواره حضور داشتند.

وی به تعداد برگزیدگان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در این دوره 158 برگزیده شهرستانی داشتیم گفت: 2 نفر از شرکت کنندگان نیز به جشنواره ملی راه یافتند که طی مراسمی تجلیل شدند.

این مقام مسئول آموزش و ترویج  سیره رضوی را به عنوان بهترین پاداش و هدیه برای شرکنندگان نام برد و گفت: در این دوره از جشنواره 210/14 نفر بصورت مجازی و  473/7 /نفر نیز بصورت مکتوب شرکت داشتند.

وی به محسنات و مضرات فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا با برنامه ریزی های مناسب، تهدیدات فضای مجازی را به فرصت ها تبدیل کنیم

 

نصیری مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اردبیل نیز به احادیثی از ائمه معصومین در خصوص فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی مطالعه در جامعه به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است و گام نهادن در راه ترویج سیره ائمه معصومین اهمیت موضوع را چند برابر می کند.

وی از دست اندرکاران امر مطالعه و پژوهش خواست تا با اتخاذ تدابیری، زیبایی های کلام ائمه معصومین(ع) را در جامعه نشر و توسعه دهند.

نصیری روش های روان شناسان در زمینه مطالعه افزایی را یادآور شد و گفت: ایجاد حسن ضَن در مردم  و ایجاد انگیزه برای کتابخوانی از مهمترین مسائلی است که دست اندرکاران امر باید همواره در برنامه های خود مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/ج

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.