تازه ها

پربیننده ترین

1398-05-29 18:53
کد مطلب: 82325
آیین عمامه گذاری 34 نفر از طلاب استان اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان در مسجد جامع اردبیل برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ، بعد از ظهر امروز همزمان با سالروز واقعه تاریخی عید غدیر خم آیین عمامه گذاری 34 نفر از طلاب استان اردبیل در مسجد جامع اردبیل برگزار شد.

آیت الله سید حسن عابدیان از مبلغان اسلامی در این مراسم به بیان فضیلت های عید غدیر خم پرداخت و گفت: روحانیون وظیفه سنگینی در انتشار رسالت این روز مهم و تاریخ ساز در جامعه دارند.

وی در ادامه سخنان خود به احادیث اخلاقی از ائمه معصومین به ویژه پیامبراکرم(ص) و امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: در اغلب احادیث ائمه معصومین(ع) احترام به والدین و رعایت حقوق کارگر اکیدآ سفارش شده است.

عابدیان به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه من و علی(ع) پدر امت هستیم، گفت: هرکس عاق این دو بزرگوار شود لعنت خدا بر آنها جاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنند تا با بهره مندی از مفاهیم غدیرخم به عاق ولایت و ولی گرفتار نشوند.

این مبلغ اسلامی از شناخت فعلی جامعه از امام علی(ع) به عنوان شناخت شناسنامه ای نام برد و گفت: هرکس بتواند به شناخت واقعی و باطنی امام علی(ع) دست پیدا کند می تواند با اطاعت و پیروی واقعی از ولایت به سعادت برسد.

عابدیان در پایان سخنان خود ملبس شدن به لباس روحانیت را افتخار بزرگ برای طلاب دانست و از آنها خواست با عمل خود مردم را به  انجام مبانی اسلام دعوت کنند.

در پایان این مراسم 30 نفر از طلاب اردبیل و 4 نفر از طلاب مشگین شهر و گرمی با عمامه گذاری، ملبس به لباس روحانیت شدند.

انتهای پیام/ج

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.