تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-10 15:33
کد مطلب: 82417
رییس دادگستری استان اردبیل گفت:وجود کودکان کار و خیابانی را بیانگر ضعف در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی این حوزه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،ناصر عتباتی ظهر امروز در هشتمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل اظهار داشت: با وجود اینکه چالش‌ها و مشکلات در حوزه کودک در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها در حد پایینی بوده اما باید تلاش و جدیت دست‌اندرکاران در این امر بر این باشد تا مشکلات در این بخش و آسیب‌های اجتماعی در زمینه کودکان را به حداقل ممکن برسانند.
وی افزود:وجود کودکان کار بیانگر عملکرد دست‌اندرکاران و متولیان در این حوزه بوده و به هیچ عنوان زیبنده خیابان‌های استان نبوده که باید برای ساماندهی این کودکان اقدامات اساسی انجام شود.

رییس دادگستری استان اردبیل گفت:وجود کودکان کار و خیابانی را بیانگر ضعف در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی این حوزه است، حمایت از کودکان به‌ویژه کودکان کار و خیابانی امری مهم و ضروری است که باید در این راستا مسئولان مربوطه حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه کودک‌آزاری یک آسیب جدی است تاکید کرد: نباید اجازه دهیم تا این پدیده در خانواده‌ها و مدارس اتفاق بیفتد و باید در زمینه شناسایی و پیگیرد کودک‌آزاری اقدام شود تا چنین مواردی رخ ندهد.

عتباتی افزود:️بازماندگان کودکان از تحصیل تاثیر به‌سزایی در آینده آنها دارد، باید در زمینه شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل آموزش و پرورش اقدام کرده و از بازماندن این کودکان از تحصیل جلوگیری کند.
وی خاطرنشان کرد:️وضعیت استان در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌واسطه اعتقادات دینی و مذهبی در بین مردم منطقه مناسب است؛ ریشه آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، خشونت و اعتیاد در نبود توجه کافی به این حوزه است.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.