تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-18 18:25
کد مطلب: 82510
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل:
امام حسین (ع) دانشگاه آزادگی را شکل داد
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت:امام حسین (ع) دانشگاه آزادگی را شکل داد و علت قیام خود را مقابله با ظلم و تجاوز و تعدی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،حجت‌الاسلام میثم فیاضی در اجتماع بزرگ حسینی اردبیل در روز تاسوعا اظهار داشت: اگر امروز مومنان جمع شده‌اند تا عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دهند، امام حسین (ع) دانشگاه آزادگی  را شکل داد و علت قیام خود را مقابله با ظلم و تجاوز و تعدی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مکتب حسین(ع) بشریت را تعالی بخشید و هر که از آن تبعیت کرده باشد، رستگار شده است، افزود: پیامبر(ص) امام حسین(ع) را کشتی نجات معرفی می‌کند و او نه تنها کشتی نجات یارانش در کربلا بلکه کشتی نجات بشریت بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان تصریح کرد: حتی مورخان غربی به نقش مکتب حسین(ع) در حریت بشریت اذعان دارند و مکتب حسین(ع) توانسته آزادی بخش باشد.

وی با بیان اینکه مکتب عاشورا به زره ولایت‌پذیری مزین است، افزود: امروز جامعه اسلامی و عامل تشیع به دنیا اعلام کرده که اگر روزی امام حسین(ع) در دشت کربلا کمک خواست و در آن زمان برای یاری دادن به نهضت‌اش نبوده است، امروز با تمام وجود آماده لبیک به حسین(ع) است.

فیاضی با بیان اینکه امروز مردم اردبیل لبیک یا حسین(ع) سر داده و تبعیت از منش امام را اعلام می‌کنند، افزود: راه حسین(ع) راه قرآن است چنان که در کربلا شهادت حسین(ع) برابر با پشت کردن به قرآن بود.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس نیز منش حسین(ع) و مکتب عاشورا دنبال شد اظهار کرد: لبیک یا حسین(ع) به معنی تبعیت از دین اسلام و مکتب عاشورا است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان گفت: درس حسین(ع) این بود که هر کجا طاغوت و ظالم هست در مقابل آن بایستید و هر کجا حق الناس ضایع می‌شود در مقابل آن بایستید.

وی افزود: مکتب حسین(ع) می‌گوید در مقابل هر کسی که لباس فساد دارد، باید و در تاریخ بشریت حسین(ع) تنها شخصیتی بود که با خون خود و با جان فرزندان خود در مقابل کفر ایستاد.

انتهای پیام/م

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.