تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-20 12:35
کد مطلب: 82523
فرمانده انتظامي استان اردبیل خبر داد:
نجات 18 کوهنورد گرفتار در هوای مه آلود سبلان
فرمانده انتظامي استان اردبیل گفت: با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس، تیم کوهنوردی 18 نفره گرفتار در هوای مه آلود کوه سبلان از مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سردار "هوشنگ حسینی" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 و اعلام خبر گرفتار شدن تیم کوهنوردی در هوای مه آلود و شرایط  نامساعد جوی کوه سبلان، هماهنگی لازم برای نجات جان اعضای این تیم توسط پلیس انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اعضای 18 نفره تیم کوهنوردی، اهل استان های شیراز، مشهد و اصفهان هستند؛ افزود: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد تیم کوهنوردی پس از صعود به قله کوه سبلان، در مسیر برگشت به علت نامساعد بودن شرایط جوی و مه آلود بودن هوا، از مسیر اصلی منحرف و در کوه ها و صخره های سبلان گرفتار و سرگردان شدند.

سردار حسینی به همکاری عشایر ساکن در دامنه کوه سبلان با پلیس برای نجات جان کوهنوردان اشاره و گفت: با ایثارگری و تلاش 4 ساعته پلیس و عبور طاقت فرسا از صخره های کوه سبلان، اعضای 18 نفره تیم کوهنوردی از مرگ حتمی نجات و پس از انتقال به شهرستان "سرعین" در محلی مناسب اسکان داده شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: این اقدام خداپسندانه پلیس مراتب قدردانی کوهنوردان را به دنبال داشت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.