تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-21 11:02
کد مطلب: 82530
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار خبر داد:
برداشت بیش از ۳ هزار تن بادام زمینی در بیله سوار
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳ هزار تن بادام زمینی از مزارع شهرستان بیله سوار برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ربعلی جهانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۹۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی از این میزان اراضی زیر کشت برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه بادام زمینی جزء محصولاتی با ارزش افزوده بالا است، افزود: توسعه کشت آن می‌تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی بکند به ویژه اینکه این محصول از لحاظ فنی و تخصصی این قابلیت و توانایی را دارد که در تناوب با غلات قرار بگیرد و به اصلاح و بهبود حاصلخیزی خاک نیز کمک قابل توجهی بنماید.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار گفت: رقم کاشته شده بادام زمینی در بیله سوار رقم گلی بوده و با غلات تناوب زراعی خوبی دارد.

جهانی تصریح کرد: دانه بادام زمینی دارای ۳۰ تا ۴۵ درصد روغن و ۲۵ درصد پروتیین بودهاز آنجائیکه این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می‌شود بنابراین کشت این محصول به حاصلخیز نمودن خاک کمک نموده و درآمد خوبی برای کشاورزان بادام زمینی کار دارد.

وی بیان کرد: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکار‌های موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید این محصول است که کشت مکانیزه بادام زمینی بخاطر کاهش هزینه ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار افزود: افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می‌شود.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.