تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-21 19:54
کد مطلب: 82540
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مشگین شهر گفت: در هفته دفاع مقدس ۳ پروژه محرومیت زدایی در مشگین شهر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،سرهنگ پاسدار محمد پورمند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تحقق منویات فرماندهی معظم کل قوا و خدمت رسانی به مردم مناطق محروم شهرستان مشگین شهر، ۱۱۶ طرح و  پروژه محرومیت زدایی در مناطق محروم شهرستان در حال اجرا است که از جمله طرح ها می توان به احداث خانه محروم ، غسالخانه ، سرویس بهداشتی، آبرسانی و ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح هجرت در ۶ مدرسه شهرستان ، تصریح کرد: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش مشگین شهر در جهت  رنگ آمیزی ، مرمت وبهسازی  مدارس در سطح شهرستان در حال اجرا است.
 
فعالیت ۳۲گروه جهادی پایگاه محور در عرصه های خدمت رسانی 
 
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مشگین شهر از فعالیت۳۲ گروه جهادی در عرصه های خدمت رسانی خبر داد و ابراز داشت: علاوه بر گروه های جهادی های مستقر در شهرستان ، گروه جهادی بسیج مشگین شهر در منطقه معمولان لرستان نیز به مردم ارائه خدمت کردند.
 
پورمند با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی شعار نیست ، گفت :در راستای ایجاد اشتغال و تحقق رونق تولید و اقتصاد مقاومتی  افراد متقاضی وام به کمیته امداد شهرستان معرفی شده و تسهیلات دریافت کرده اند.
 
 وی با اشاره به پرداخت یک میلیارد تومان وام اقتصادمقاومتی به ۱۰۰نفر با مشارکت کمیته امداد جهت فعالیت در عرصه های زنبور داری، پرورش قارج ، قالیبافی ، اصلاح باغات ، محصولات گلخانه ای،  مرغداری و میوه خشک کن در یک سال گذشته، ابراز داشت: تمام تلاش بسیج سازندگی شهرستان ایجاد اشتغال و ارائه تسهیلات به متقاضی در راستای تحقق شعار رونق تولید در سالجاری می باشد.
 
ایجاد ۴۰ صندوق قرض الحسنه در سطح شهرستان 
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مشگین شهر  افزود: ایجاد صندوق قرض الحسنه در شهرستان توسط بسیج سازندگی در دستور کار بوده و هم اکنون ۴۰ صندوق قرض الحسنه در سطح شهرستان فعالیت می کند به طوری که صندوق پایگاه شهید باهنر فرهنگیان با جذب ۲۱۷ میلیون تومان به عنوان صندوق موفق شهرستان می باشد.
 
پورمند با اشاره به ساخت ۶ باب خانه محروم توسط گروه جهادی دبستان ادب در مناطق محروم شهرستان، ابراز داشت: در هفته دفاع مقدس مدرسه دو کلاسه طالب کندی، پروژه آب شرب روستای زرگر و پل روستای نولی بلاغی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 
وی از اجرای طرح همگام با کشاورزی در روستاهای شهرستان مشگین شهر خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت ۹۲ مهندس کشاورزی در راستای خودکفایی ، افزایش بهره وری و رونق تولید و کاهش مهاجرت اهالی روستا به شهر در حال اجراست. 
 
برگزاری میز خدمت در مناطق مختلف شهرستان 
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مشگین شهر خاطرنشان کرد: گروه های جهادی بهداشتی و درمانی در روستاهای محروم شهرستان جهت ویزیت رایگان و ارائه خدمات رایگان بهداشتی به طور مداوم فعالیت می کنند.
 
پورمند با اشاره به فعالیت گروه های  جهادی دبستان ادب و گروه بسیج دانشجویی دانشگاه های مشگین شهر در مناطق محروم شهرستان ، گفت: میز خدمت جهت تسهیل در حل مشکلات مردم و ارتباط چهره به چهره مسئولان شهرستان با مردم در سطح شهر و بخش های تابعه شهرستان اجرا می شود.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مشگین شهر ابراز داشت: ۱۰۰ سری جهیزیه در طول یک سال در بین جوانان‌ شهرستان در راستای تحقق ازدواج آسان و حمایت از تولید ملی  توزیع شده است.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.