تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-28 14:42
کد مطلب: 82640
وزیر فرهنگ و ارشاد تاریخ استان اردبیل را نقطه عطف در یکپارچه سازی ایران بر شمرد و گفت: نقش صفویه برای یکپارچه کردن ایران بسیار حایز اهمیت بوده و نقطه عطف این عصر تعیین دولت و ملت و ایجاد شور حسینی و دوام آن تا به امروز بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،سید عباس صالحی در سفره سه روزه به استان اردبیل ظهر امروز در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اظهار داشت: اهمیت اقتصاد فرهنگی در کشورهای توسعه یافته بصورت جدی مورد توجه قرار گرفته  و ارزش آن غیر قابل کتمان است و دولت تدبیر و امید نیز با برنامه ریزی و با کمک همه حوزه های فرهنگی اقتصاد فرهنگ و هنر را تقویت می کند.

وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد فرهنگی باید خود دولتمردان به این مهم باور اهتمام داشته باشند افزود: دولت تدبیر و امید نگاه  اقتصادی به هنر و فرهنگ را در اولویت کاری خود قرار داده است و این مساله باید فراگیر و با همکاری توسعه پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد تاریخ استان اردبیل را نقطه عطف در یکپارچه سازی ایران بر شمرد و گفت: نقش صفویه برای یکپارچه کردن ایران بسیار حایز اهمیت بوده و نقطه عطف این عصر تعیین دولت و ملت و ایجاد شور حسینی و دوام آن تا به امروز بوده است.

وی تصریح کرد: توجه به جذابیت‌های هنری و ادبی معاصر ضرورت دارد و محصولات فرهنگی و تولیدات هنری محوری برای تبیین هویت یک منطقه و حتی کشور است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر علاوه بر تاثیرات عمیق روانی فرصتی برای تبیین هویت هر منطقه است افزود:در آیین نامه ارگان های مختلف موضوع فرهنگ و هنر باید با کاهش مقررات زاید و با سرمایه گذاری آینده نگری دخالت داده شود.

عباس صالحی رویدادهای فرهنگی و هنری برای تبین هویت‌ مناطق تعریف می شود افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری فرصت‌ مغتنمی برای شرکت کنندگان جهت بهره برداری از جاذبه های مختلف طبیعی، گردشگری و هنری و تبادل اندیشه در رابطه با پیشینه فرهنگی جامعه است.

وی ادامه داد:ایجاد خیابانهای فرهنگ و هنر و گذرهای فرهنگی می تواند در ماندگاری مسافران و ایجاد فضای آرام در جامعه کمک کند و استان اردبیل در این راستا با ایجاد فضای عاشورایی با برگزاری آیین های مختلف میزبان توریسم های آیینی شود.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه با استقبال  استاندار و مسوولان استانی وارد فرودگاه اردبیل شد و حضور در گلزار شهدای بهشت فاطمه، بازدید از گذر فرهنگ و هنر اسفریس و نشست با  اصحاب فرهنگ و هنر، حضور در منزل هنرمند نقاش و خوشنویس پیشکسوت استاد حسن مردانه،حضور در منزل شاعر آیینی استاد عسگر شاهی‌زاده اردبیلی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، حضور در کارگروه فرهنگ و هنر عشایر وابسته به شورای فرهنگ عمومی استان و نمایندگان طوایف و عشایر، بازدید از کانون برتر دوستدار کتاب و نشست خبری با خبرنگاران از برنامه های وی در استان اردبیل است.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.