تازه ها

پربیننده ترین

1398-06-30 08:31
کد مطلب: 82652
استاندار اردبیل در جریان سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان اردبیل اظهار کرد: تالار شهر در مرکز استان چندین سال است با تزریق اعتبار کم در حال اجرا اما پیشرفت فیزیکی خوب نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در جریان سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان اردبیل اظهار کرد:تالار شهر در مرکز استان چندین سال است با تزریق اعتبار کم در حال اجرا اما پیشرفت فیزیکی خوب نداشته است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای توسعه فرهنگ و هنر ضرورت دارد افزود: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به استان اردبیل علاوه بر امضای تفاهم نامه ۶۰ میلیارد تومانی قرار شد مبلغ ۴۰ میلیارد تومان خارج از نوبت برای سرعت بخشیدن به پروژه مجموعه بزرگ تالار شهر اختصاص پیدا کند و به زودی پیگیری های لازم جهت عقد قرار داد انجام می شود.

استاندار اردبیل افزود:علاوه بر تکمیل چند پروژه بزرگ، تکمیل مجتمع های فرهنگی شهرهای کلور، هشتجین،عنبران و پارس آباد نیز مورد تصویب قرار گرفت.

وی همکاری دستگاه ها در رابطه با شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی را یاد آور شد و افزود: برای کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی و مشکلات نوپدید باید از ظرفیت رسانه ها و هنرمندان استفاده شود و حضور این قشر در میزگردها ضرورت دارد.

استاندار اردبیل گفت: انتقال و جابه جایی پادگان ارتش از مرکز شهر به ناحیه دیگر قرار است کارهای و زیرساخت های فرهنگی و هنری در محل این پادگان اجر و عملیاتی شود و لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد نیز در این محدوده مشارکت کند‌.

بهنام جو از هنرمندان و رسانه ها بازوی توانمند فرهنگ یاد کرد و افزود:اعتماد و وثوق قاطبه مردم به رسانه های رسمی و هنرمندان غیر قابل کتمان است و ورود این قشر برای کاهش آسیب ها و شناسایی آن حایز اهمیت است.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرودگاه اردبیل در اتمام سفر سه روزه خود موقع ترک استان اردبیل در نشست با خبرنگاران گفت:پوشش بیمه‌ای خبرنگاران و هنرمندان مورد توجه قرار گرفته و صندوق حمایت از هنرمندان در این رابطه برنامه مدون دارد.

سیدعباس صالحی با تاکید بر پیوست رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: با پیوست رسانه ای در پروژه های عمرانی می‌توان اقتصاد رسانه ها را مورد حمایت قرار داد.

وی در ادامه بیان کرد: احداث اردوگاه کانون فرهنگی و تربیتی مساجد در استان و تجهیز فضاهای فرهنگی در مدت ۲ سال، تجهیز کتابخانه‌ها با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال تصویب این سفر بود‌.

وزیر ارشاد افزود: ادمین های گروه های مجازی شامل چتر حمایتی ارشاد نمی شوند و نمی توانند عضو خانه های مطبوعات مستقر در استان ها شوند‌‌.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.