تازه ها

پربیننده ترین

1398-07-18 21:31
کد مطلب: 82855
وزیر صمت بابیان اینکه کامیون سازی مشگین شهر به موتور محرکه‌ی اقتصاد تبدیل اردبیل می شود به مشکل اخیر باغداران این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل باغداران مشگین ، خرید سیب برای شب عید از جمله برنامه های وزارت صمت در این خصوص است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، رضا رحمانی وزیر صمت عصر امروز با حضور در شهرستان مشگین شهر از کارخانه کامیون سازی این شهرستان بازدید  و از نزدیک در جریان آماده سازی این کارخانه مولد جهت بهره برداری قرار گرفت.

وی در این بازدید از کارخانه کامیون سازی به عنوان  موتور محرکه ی اقتصاد استان اردبیل نام برد و گفت:این واحد سرمایه گذاری سنگین بوده و اشتغالزایی قابل توجهی در حد یک هزار و ۵۰۰ نفر دارد.

رحمانی  به ظرفیت این کارخانه اشاره کرد و گفت: ظرفیت این واحد تولید سه هزار کامیون در نظر گرفته شده و واحدهای تولید قطعات از جمله زیرمجموعه های این کارخانه است.
رحمانی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت محصول سیب باغداران مشگین شهر گفت: کشور عراق در این فصل خرید سیب را ممنوع کرده و مشکلی از جانب وزارت صنعت در این خصوص وجود ندارد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل باغداران مشگین تمهیداتی اندیشیده شده که خرید سیب برای شب عید از این شهرستان از جمله برنامه های وزارت صمت است.

وی افزود:ایجاد مراکز سورتینگ، بسته بندی و صنایع تبدیلی در این خصوص ضروری و مورد پیگیری می باشد.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.