تازه ها

پربیننده ترین

1398-07-20 12:07
کد مطلب: 82865
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با مساعدت وزیر صنعت، معدن تجارت قرار است شهرک مشترک صنعتی ایران – آذربایجان در نقطه مرزی استان اردبیل راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،رضاکریمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به همسایگی استان اردبیل با آذربایجان و تقویت دیپلماسی اقتصادی اظهار کرد: ما با داشتن فرصت‌های صادراتی با کشورهای همسایه نباید با انباشت محصولات کشاورزی نظیر سیر، سیب درختی و سیب زمینی در استان مواجه باشیم تا از این محل کشاورزان متضرر نشوند.

وی افزود: هر چند توسعه صنایع استان از صنایع کوچک و متوسط به سمت صنایع بزرگ است، اما این استان در یک محرومیت تاریخی از صنایع مادر و زیربنایی محروم بوده و ضرورت دارد دولت این محرومیت تاریخی را رفع کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی را در این استان با اقتصاد غالب کشاورزی یادآور شد و گفت: ایجاد شهرک مشترک صنعتی بین ایران و آذربایجان در منطقه مرزی اردبیل، نمین و مشگین‌شهر از ضرورت‌هاست که انتظار می‌رود تمامی اهالی استان از این زیرساخت‌ بهره‌مند شوند.
کریمی بیان کرد: در هفته‌های آینده با سفر دوباره وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان اردبیل و بازدید از شمال این استان و حضور در کشور آذربایجان امیدواریم بستر ایجاد این شهرک مشترک مرزی فراهم آمده تا یک تحول و تحرکی جدی در این خطه از کشورمان رخ دهد.

وی ادامه داد: وزیر صمت باید دستور لازم را در تسریع عمل برای ایجاد زیرساخت‌ شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید فراهم کرده و به نوعی به توانمندسازی صنعتی در این استان کمک شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: در استان فارس ۲۰۰ مجوز صنعتی بی‌نام صادر شده تا به تناسب حضور سرمایه‌گذاران این مجوزهای آماده در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد که انتظار می‌رود در استان اردبیل نیز چنین مجوزهای‌ بی‌نام صادر شود تا به محض حضور سرمایه‌گذاران در کمترین زمان آنها بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

کریمی اضافه کرد: شایسته نیست ما سرمایه‌گذاران را پنج تا شش ماه سر بدوانیم یا بخواهیم آنها را در حوزه سرمایه‌گذاری و بخش تولید و اشتغال سرخورده کنیم که به نظر می‌رسد در این بخش سهولت کار مدنظر قرار گیرد.

وی نصب دستگاه ایکس ری پیشرفته در گمرک اردبیل و بیله‌سوار  را ضروری دانست تا در بخش صادرات مشکلات صادرکنندگان رفع شود.
 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.