تازه ها

پربیننده ترین

1398-07-24 11:18
کد مطلب: 82894
استاندار اردبیل گفت:سرمایه گذاران در تاسیس کارخانه های صنایع تبدیلی باید محصولات تولیدی خود را صادرات محور تعیین و انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،اکبر بهنام جو  صبح امروز در جلسه ساماندهی واحدهای صنایع تبدیلی استان اظهار کرد:حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفته و آنها نیز باید محصولات بسته بندی و تبدیلی خود را طبق آخرین استاندارد های جهانی انتخاب کنند تا در بازار عرضه دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی همه باید شبانه روزی بصورت جهادی فعالیت تلاش کنند افزود:مشکلات کارخانه نئوپان خلخال و مجوز توسعه این کارخانه توسط دستگاه های ذیربط صادر می شود و در آینده شاهد افزایش تولید و اشتغالزایی در این واحد صنعتی خواهیم شد.

استاندار اردبیل روش های نوین برای افزایش راندمان تولید و توسعه را یاد آور شد و گفت:سرمایه گذاران باید با بهره گیری از علوم اقتصادی و تولیدی سعی کنند در آینده با بحث فروش و صادرات با مشکل مواجه نشوند و ما نیز حمایت همه جانبه در راستای توسعه و پیشرفت طرح های اقتصادی مناطق مختلف بویژه در بحث صنایع تبدیلی خواهیم کرد.

وی ایجاد شهرک تخصصی کشاورزی در کشت و صنعت مغان را خارج از دستور العمل بر شمرد و افزود: سرمایه گذار مجتمع صنایع تبدیلی در کشت و صنعت مغان باید برای هر واحد تولیدی خود مستقل مجوز دریافت کند و در این راستا سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های ذیربط همکاری لازم را خواهند داشت.

بهنام جو احداث کاخانه های زنجیره ای در کشت و صنعت مغان و احیای چندین واحد در این منطقه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: عوامل مرتبط باید تمامی مجوزهایی که به منظور ایجاد صنایع تبدیلی در کشت و صنعت صادر شده و تا بحال چند مورد اجرا شده است را احصا کنند و مسایل مجوز این منطقه تعیین و تکلیف شود‌.

وی همچنین از سرمایه گذاران بخش خصوصی کشت و صنعت خواست برنامه ها و درخواست های صنایع تبدیلی خود را بصورت مکتوب برای یک سال آینده اعلام کنند تا در مواقع صدور مجوز و موافقت های اصولی دوباره کاری نشود.

بهنام جو ادامه داد: لیست کامل واحدهای صنایع تبدیلی ، واحدهای راکد و نیمه فعال و میزان تولید و میزان اشتغال آنها تا جلسه آینده احصا شود و برنامه ریزی ها طبق تقویم اقتصادی برای احیای آنها انجام شود.

این مسوول ظرفیت کارخانه رب گیری را ۳۰۰هزار تن در کشت و صنعت اعلام کرد و گفت: با راه اندازی این خط تولید قطعا کشاورزان مشکل فروش محصولات خود نخواهند داشت.

استاندار اردبیل افزود: باید از فرصت های بوجود آمده استفاده کنیم و در صدور مجوز نیز دقت کافی داشته باشیم که در آینده با مشکل صادرات و تامین مواد اولیه مواجه نشویم.

بهنام جو راه اندازی شهرک گلخانه ای و واحدهای صنایع تبدیلی در شمال استان را برای اشتغال جوانان مهم ارزیابی کرد و افزود: سرمایه گذار کشت و صنعت قصد دارد کارخانه قند را توسعه داده و کارخانه های روغن کشی، رب گوجه فرنگی و بسته بندی و پروده زیتون را با آخرین متدهای استاندارد در منطقه ایجاد کند و بیشتر دستگاه های خط تولید خریداری شده است‌.

بهنام جو دعوت از افراد ذی نفوذ و سرمایه دار را وظیفه همگانی دانست و افزود: افرادی که دلسوز سرزمین مادری و زادگاه خود هستند باید با تمام وجود از سرمایه مایه گذاران حمایت کنند.

وی‌ استان اردبیل را برای سرمایه گذاری مطلوب ارزیابی کرد و افزود:مدیران دستگاه های اجرایی و حتی مردم از سرمایه گذاران در نقاط مختلف حمایت می کنند در سریع ترین زمان ممکن با تهیه زمین و صدور مجوز اقدام می کنند.

استاندار اردبیل در پایان گفت: باید تلاش کنیم سرمایه گذاری ها در بحث صنایع تبدیلی و بسته بندی در رابطه با محصولات کشاورزی طبق نیاز استان انجام شود تا کشاورزان بتوانند با خیال راحت به تولید محصولات خود بپردازند.

اکبر بهنام جو با بیان اینکه برپایی نمایشگاه تخصصی برای صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات ضرورت دارد گفت: با برپایی این نمایشگاه می توان نیازهای استان و کشور را احصا کرد و با دعوت از سرمایه گذاران برای توسعه واحدها و ایجاد واحدهای جدید اقدام کرد.

 این جلسه با حضور فرمانداران خلخال و پارس آباد و نمایندگان کارخانه نئوپان خلخال،کشت و صنعت مغان، استاندار اردبیل و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.